Autor Zpráva
Henry
Profil *
Zdravím, mám na stranke bublinku s číslom, ktorá vyjadruje počet určitých riadkov v tabulke. Mám tam také tlačítko OK, ktorý značí že som si daný záznam prečítal. Kliknutie neurobí refresh ale pomocou js sa daný dotaz urobí na pozadí.
A teraz potrebujem aby sa to číslo v bublinke upravilo o ,,-1" - po kliknutí na to js tlačítko OK.. Vedeli by ste mi nejak poradiť? Nejakú funkciu k tomu?
Ďakujem
preca1
Zdravim,
na úpravu hodnoty HTML elementu slouží vlastnost innerHTML.
Henry
Profil *
Takže v niečom som sa aj sám dokázal posunúť, ale vždy to viem znížiť len 1x v rámci jedného načítania stránky:

function getNumber()
            {
                    var count = "<?php echo $count_db; ?>";  
                    var count = count - 1;
                    document.getElementById("notif_bubble").innerHTML = "<span class='count_news'>" + count + "</span>";                    
            }

<polozka_1><a onClick="getNumber();">OK</a></polozka_1>
<polozka_2><a onClick="getNumber();">OK</a></polozka_2>            

Z kodu vidieť že ako prvé si vytiahne z db aktuálne číslo riadkov v db. Potom po kliknutí na OK (kde je onClick na getNumber();) sa na záklde tejto funkcie zníži číslo o 1. Avšak ak hned odkliknem OK aj na dalsej položke tak hodnota v bublinke ostane rovnaká - odpočítava to od tej databázovej hodnoty.
btw <polozka_1> atd je len názorná ukážka, že tých tlačidiek OK je viac...

A teraz neviem ako do tej funkcie dostať (bez refreshu stránku) tú novú hodnotu (predtým zníženú o 1)
Fisir
Reaguji na Henryho:
Když přepisuješ nějakou proměnnou, neuvádí se var. Zkus var count = "<?php echo $count_db; ?>"; vyndat z funkce getNumber().
Henry
Profil *
pre mňa je javascript viac-menej španielska dedina a väčšinou je to len o hľadaní a skúšaní, takže aj keď to dám niekde inde neviem vôbec čo ďalej..
Nemohol by si mi sem hodiť konkrétny kód?

Dik
Fisir
Reaguji na Henryho:
Snad jsem přesně pochopil, o co se snažíš.
var count = 10;
var bubble = document.getElementById("bubble");
function x(){
    bubble.innerHTML = Number(bubble.innerHTML)-1;
}
window.onload = function(){ bubble.innerHTML = count; };
Zavoláním funkce x() se sníží hodnota bubble o 1. Případně si uprav proměnné count a bubble. Raději přikládám živou ukázku.
Henry
Profil *
áno super funguje :) veľká vďaka ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: