Autor Zpráva
Pavel817
Profil *
Prohlížeč IE 8 mi vypisuje následující chybu (viz.níže). Nevím jak toto odstranit. Používám to i jinde a nejsou s tím problémy. JAVU neumím a nevím co s tím. Je to sice jen oznámení ve stavovém řádku ale rád bych se toho zbavil. V mozile to je v pohodě. Poradí mi prosím někdo jak to odstranit? Děkuji za pomoc.

Podrobnosti o chybě na webové stránce
Uživatel zástupce: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)
Časové razítko: Tue, 10 Sep 2013 08:20:04 UTC

Zpráva: 'jQuery' není definováno.
Řádek: 20
Znak: 1
Kód: 0
Identifikátor URI: http://www.no1family.cz/2013/js/slides.min.jquery.js
_es
Profil
Pavel817:
JAVU neumím
Časté potíže, zajímavosti a poučné debaty » JavaScript není Java

V mozile to je v pohodě.
V každom prehliadači vznikne chyba, len v IE sa pri určitom nastavení môže o nej objaviť informácia v stavovom riadku.

Na čo tam súbor www.no1family.cz/2013/js/slides.min.jquery.js máš? Vyžaduje jQuery, ktoré si na stránku nedal.
Joker
Profil
Pavel817:
JAVU neumím
Java je něco úplně jiného, s trochou nadsázky Javascript a Java mají společná jen čtyři písmenka v názvu.
(tzn. třeba při hledání přes Google hledejte vždy Javascript a ne Java)

K problému, je v té stránce připojení jQuery?
Tzn. měla by tam být značka <script> se src, který končí nějak (…)jquery.min.js
_es
Profil
Joker:
K problému, je v té stránce připojení jQuery?
Nie je, asi ide o stránku www.no1family.cz/2013.
Pavel817
Profil *
_es:
Ten řádek s odkazem (js/slides.min.jquery.js) tam zůstal zřejmě z nějaké předešlé verze. Jak už jsem psal Javascript neznám (ale už vím jak tomu mám říkat :) ).
Ano jedná se o stránku www.no1family.cz/2013
Připojení jQuery skutečně není. Netušil jsem, že tam musí být funkce použita. Po úpravě zápisu (níže) to už je ale v pořádku i bez použítí (připojení jQuery). Moc tomu nerozumím ale hlavní je, že to je v pořádku :)

Joker:
Ŕádek jsem tam nechal ale jenom jsem upravil zápis takto:
<script type="text/javascript" script="js/slides.min.jquery.js"></script>
a zřejmě to je v pořádku.

Děkuju moc za čas který jste mi věnovali. Měl bych ještě jeden dotaz.

S oblibou jsem používal script na prohlížení obrázků jako je to zde (pouze první tři obrázky jsou funkční):
http://www.no1family.cz/2013/zahradni-nabytek.php

Ještě ve verzi IE 8 to funguje. Další (vyšší) verze IE už otevírají obrázek v novém okně :( Dá se toto nějak ošetřit (novější script apod.)?

Děkuji moc za každou radu.
_es
Profil
Pavel817:
a zřejmě to je v pořádku.
Áno, „v poriadku“ tak, že to má rovnaký efekt, ako by si to celé zmazal. Kde si prišiel na to, že element script má atribút script? Prečo tam bezhlavo vkladáš všelijaké skripty? Myslíš, že to návštevníci ocenia?
Pavel817
Profil *
_es:
Asi jsem špatně pochopil toto:

Tzn. měla by tam být značka <script> se src, který končí nějak (…)jquery.min.js

Teď už je mi jasné, že nejlepší řešení bude ten řádek smazat. Není to "bezhlavé vkládání" ale pozůstatek zřejmě hlavičky nějakého předchozího webu. Teď už vím, že to můžu smazat.

S dalším problémem by jsi mi neporadil? Děkuji.
Joker
Profil
Pavel817:
Asi jsem špatně pochopil toto:
Já vycházel z toho, že je záměrem tam ten SlidesJS (což by měl být ten soubor slides.min.jquery.js) plugin použít. A k tomu by bylo právě nutné připojit ještě jQuery.
Nezjišťoval jsem, z jakých je to stránek a jaký tam je kód.

Takže pokud nechcete použít SlidesJS, bude nejlepší to obojí smazat.
Pavel817
Profil *
Joker:
OK. Něco s tím provedu. Ještě jednou moc díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0