Autor Zpráva
doby
Profil *
Dobrý den, mám problém zobrazit text v menu a zachovat i efekt. Potřeboval bych tedy zobrazit text nabídky a při najetí na ní, zobrazit pozadí dané nabídky. Zkoušel jsem různé způsoby ale nepřišel jsem na to jak to udělat.

Menu není vidět, zobrazí se až když na něj najedete... je na pravé straně vedle loga. Zde je odkaz http://www.malpok.ic.cz

Na zdrojový kód se můžete kouknout přes prohlížeč. Předem děkuji za rady kde je chyba a jak kód upravit, aby vše fungovalo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na dobyho:
Potřeboval bych tedy zobrazit text nabídky a při najetí na ní, zobrazit pozadí dané nabídky.
Proč měníš průhlednost celého elementu, když chceš měnit jen průhlednost pozadí? Pozadí dej zvlášť a měň průhlednost jemu.

Mimochodem, tomuhle moc nerozumím:
ul#menu {
    left: 181px;
    position: relative;
}
Proč relativní pozicování? Proč zrovna 181 pixelů?
doby
Profil *
otevři si to v google chromu ...zkontroluj prvek kontakt a pak si překlikni na div content...a uvidíš proč...jinak furt nechápu jak to myslíš...můžeš naznačit kouskem kódu?
Chamurappi
Profil
Reaguji na dobyho:
otevři si to v google chromu
Nemám. Ale vývojářské nástroje mají všechny prohlížeče.

...zkontroluj prvek kontakt a pak si překlikni na div content...a uvidíš proč
Co bych měl vidět? Že to nesedí přesně? Proč se spoléháš na konkrétní rozměry písma? Velikost písma jde ve všech prohlížečích měnit. (Akorát v Exploreru tomu bráníš používáním jednotek px, fuj.)

jinak furt nechápu jak to myslíš
Nebudeš mít text odkazu uvnitř barevného elementu, který chceš skrývat, ale v vedle něj (bude to soused) a pozicováním ho dostaneš nad něj.

můžeš naznačit kouskem kódu?
Asi spíš ne. Nejprve se nauč udělat to menu pružně, bez posouvání o 181 pixelů.

Mimochodem, v tom skriptu máš syntaktické chyby:
        $(this).stop().animate({ 
        opacity:'1',
      }, 800);
… čárky za poslední hodnotu ve struktuře nepatří.
doby
Profil *
Takže mám udělat objekt, který bude mít dané pozadí a ten vložit pod viz. kód níže.

<li>
<a href="#">ÚVODNÍ STRÁNKA</a>
<div class="uvod"></div>
</li>

je to tak dobře?
doby
Profil *
Tak jsem to tak udělal...ale bohužel furt nefunguje...je to určitě tím že jsem to pozadí překryl odkazem ... je na to určitě funkce v css z-index: 1; ale nevím jak ji umístit, aby mi to fungovalo
doby
Profil *
Jde nějak do toho mého JS scriptu zapojit místo opacity: 0 toto background:rgba(213,48,68,0);???
Chamurappi
Profil
Reaguji na dobyho:
je to tak dobře?
Může být.

Tak jsem to tak udělal...
Když koukám na tvoji stránku teď, tak to tam nevidím. Naopak tam vidím blbosti typu width: 136px; height: 56px, což je rozhodně krok špatným směrem, k větší závislosti na konkrétních rozměrech písma.

je na to určitě funkce v css z-index: 1; ale nevím jak ji umístit
Tomu, co má být navrchu, dáš z-index větší, než tomu, co má být vespod. Připomínám, že funguje jen u elementů s přenastaveným position (což by ses dočetl i na JPW).

Jde nějak do toho mého JS scriptu zapojit místo opacity: 0 toto background:rgba(213,48,68,0);?
Pravděpodobně ano. Proč bys to chtěl dělat? Barvy rgba nefungují ve všech prohlížečích.
doby
Profil *
Už jsem to vyřešil pomocí rgba barev... :) a šlape to parádně... počítám s tím, že to nebude šlapat ve všech prohlížečích (ve všech verzích), ale co jsem zkoušel jede to v Google Chromu, Exploreru 10, Firefoxu 20.0.1 a v nejnovější Opeře... :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na dobyho:
Proč to neuděláš tak, aby to fungovalo všem?
Jestli ti stačí, aby to fungovalo v těch vyjmenovaných prohlížečích, tak to udělej raději bez jQuery.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0