Autor Zpráva
worda
Profil *
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jak byste řešili přidání do košíku jako je zde:
http://sexymall.cz/

konkrétně mi jde o to, aby se zboží po kliknutí na tlačítko Přidat přidalo do košíku (a přepočítala se celková suma) a následně se zobrazilo okno s informací, že zboží XXX bylo přidáno do košíku a 2 tlačítko (pokračovat a do košíku).

Momentálně to mám řešené tak, že se po kliknutí na tlačítko přesměruje na jinou stránku, kde jsou 2 odkazy (zpět a do košíku) a přidání do košíku zpracovává PHP.

Dostal jsem se do fáze, kdy se po kliknutí na tlačítko přidat do košíku otevře box, ale nevím jak mám docílit toho, aby se zboží přidalo do košíku (předtím se odeslal POST form přes php) a nyní by se to mělo řešit nějak přes JS a to nevím jak :-/.

Můžete mi poradit popř. zaslat nějaký odkaz, kde je to tak řešené? Většina shopů to má řešené přes moduly různých eshop systému a neumím si to "vycucnout". Děkuji
Anonymní
Profil *
Taky zdravím,
no tohle bych řešil AJAXem, nejprv bych odeslal požadavek na server, pokud by položka byla úspěšně přidána tak by "vyskočil" div, který by jen překryl vše ostatní(jako to maj na zmiňovaném eshopu). Pokud to nechceš řešit ajaxem, určitě by šlo prostě odeslat celou stránku a vrátilo by to parametr, třeba ID položky a podle toho by jsi vypsal "položka XY byla úspěšně přidána"(také do divu který by byl "nad vším"), ale nevím jestli tohle je nejšťastnější řešení, protože relodovat celou stránku je podle mě zbytečné.

PS: nevím jestli jsem tě správně pochopil, když tak mě prosím oprav :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0