Autor Zpráva
Joan
Profil
Dobrý večer,
tak jsem si lebedila, že jsem vyzrála na zobrazování zvětšenin z náhledů ve fotogalerii, dokud jsem si ovšem nevyzkoušela zobrazení v portable Opeře 11 :-(
Ve FF 22.0 i IE8 je zobrazení přesně, jak chci, jenomže v Opeře se zvětšený obrázek zobrazí bůhvíproč kdesi ve spodním dolním rohu - ani trochu nechápu, proč. Dokud jsem nenechala zobrazit posuvník, i Opera zobrazovala správně. Já ale neumím jinak zobrazit zvětšeniny ze 40 náhledů, takže posuvník potřebuji.
Prosím o help, jak Operu přelstít. Moc děkuji předem!
ts_istudio
Profil
Joan:
Rada, o kterou možná nestojíš: Nějaký lightbox nepoužíváš proto, že se ti nelíbí, nebo proto, že si myslíš, že by to bylo moc složité? Jestli to druhé, tak toho se bát nemusíš.
Joan
Profil
ts_istudio:
Díky za odpověď, ale trefa vedle, ani jedno a ani druhé, nýbrž třetí možnost:
nechci komerční řešení proto, že bych už nemohla říct to kouzelné "já sama". Chleba klidně sním koupený, nepeču si ho doma sama, ale toto je jiné. Chci prostě svůj web obhospodařovat vlastními silami, co mi kdo poradí, si vždycky upravuji na míru, nikdy slepě nekopíruji a hlavně tomu chci v rámci svých schopností rozumět. Toto by u lightboxů apod. padlo...

EDIT: tak jsem na jisté řešení došla. Stačilo zmenšit šířku galerie (konkrétně: #svojanov2 #galerie) na přesně 746 px (ani o pixel víc) a velký obrázek se už zobrazuje tak, jak chci. Bohužel se při této šířce nevejde vedle sebe 5 obrázků, ale jen 4 plus zbytečně velká mezera na pravém okraji. Nepomohlo ani experimentování s menšími marginy mezi obrázky ve vodorovném směru. Obalový DIV má 760 px, takže bych čekala, že fotogalerie může být širší. Ten posuvník očividně zabírá místo na slunci tam, kde FF i IE problém nemají.

Dokáže mi prosím někdo vysvětlit "myšlení" Opery (12.16 portable)? Děkuji moc!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0