« 1 2
Autor Zpráva
Radek9
Profil
preca1:
Předpokládám, že nikdo nebude šahat na už vytvořené vlastnosti globálních objektů. Jde mi o to, že kdyby někdo v tom objektu ext předefinoval hasOwnProperty, tak by to nefungovalo správně.

Jak řešíš, že někdo může přepsat isNaN?
Jestli myslíš isNaN na globálním objektu, tak to vůbec nepoužívám. Používám Number.isNaN (s polyfilem pro starší prohlížeče), které pracuje pouze s čísly.
preca1
Profil
Radek9:
Jde mi o to, že kdyby někdo v tom objektu ext předefinoval hasOwnProperty...
Dík. Tobě se to někdy stalo? Dokážu si představit, že pokud píšeš vlastní knihovnu, kterou může používat kdokoli, tenhle problém vzniká. Ale pokud používáš uzavřenou sadu kódu, tak to neni potřeba, ne?
Tudíž bych vždycky používal instanční metodu a jen ve speciálních případech (píšu vlastní knihovnu, používam špatně napsanej kód) bych používal statickou metodu.
Radek9
Profil
preca1:
V uzavřeném kódu se mi to skutečně nestalo. Ale jsem zastáncem toho, že na prototypu Objectu by nemělo být vůbec nic. Proto jsem si celkem navykl používat toto:
var ObjectProto = Object.prototype, hasOwn = ObjectProto.hasOwnProperty;

Object.owns = function (obj, prop) {
  return hasOwn.call(obj, prop);
};

Stejně jako Object.clone, Object.defineProperty atd., tak i tato funkce mi logicky sedí ven na Object.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radka9:
kdyby někdo v tom objektu ext předefinoval hasOwnProperty, tak by to nefungovalo správně
1) Co by tím ten někdo získal?
2) Pokud tím skutečně něco získat chce, není pravděpodobné, že mu to tímhle zmaříš?

na prototypu Objectu by nemělo být vůbec nic
To je skoro i nutnost, hodně věcí se tím může rozbít.
Sám do svých for-in smyček běžně hasOwnProperty nepíšu a pokud mi někdo vylepší Object.prototype, je to jeho chyba.

Používám Number.isNaN (s polyfilem pro starší prohlížeče), které pracuje pouze s čísly.
V čem je to lepší? Oba isNaNy musí kontrolovat typ, pro čísla by měly být stejně rychlé a o datovém typu proměnné stejně asi většinou máš jasno. Takže jediné, co získáš, je zpomalení v nepodporujících prohlížečích.
Radek9
Profil
Chamurappi:
1) Co by tím ten někdo získal?
2) Pokud tím skutečně něco získat chce, není pravděpodobné, že mu to tímhle zmaříš?
Jak říkám, asi taková situace nikdy nenastane, takže jsem ani nepřemýšlel o důvodech, které by k tomu někdo měl. Nicméně z toho principu, že by prototyp Objectu měl být prázdný, to prostě nechávám přímo na Objectu.

To je skoro i nutnost, hodně věcí se tím může rozbít.
Mně ani tak nejde o položky, které by si tam přidal uživatel (ve for-in by je navíc mohl skrýt pomocí Object.defineProperty, což také považuji za jednu z absurdit JS). Jde mi spíš o to, že by logicky měl být potomek Objectu úplně prázdný primitivní objekt. Přitom má v základu metody jako hasOwnProperty, propertyIsEnumerable, isPrototypeOf. Jediné, které jakž takž chápu, jsou toString a valueOf, ale navrhovat JS, tak to asi taky řeším trošku jinak.

pro čísla by měly být stejně rychlé
Jelikož ten globální převádí ostatní datové typy na číslo, bude o pár mikrosekund pomalejší. :-)
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0