Autor Zpráva
quatzael
Profil
Jak lze prosím zkontrolovat datum jestli vůbec existuje a jak pporovnat/zjistit rozdíl mezi dvěma daty?
Vše ve formátu dd.mm.rrrr
Chamurappi
Profil
Reaguji na quatzaela:
Existenci data můžeš ověřit tím, že vyrobíš new Date(rok, měsíc-1, den) a zkontroluješ, jestli jeho getYear(), getMonth() a getDate() vrací ten zadaný rok, měsíc-1 a den.

Rozdíl mezi dvěma daty jde zjistit tím, že od sebe dva objekty Date odečteš — dostaneš počet milisekund. S ním si pak už dělej, co chceš.
_es
Profil
quatzael:
zkontrolovat datum jestli vůbec existuje
Tu máš na to už hotovú funkciu. Možno sa ti zíde aj toto.
quatzael
Profil
_es:
Dík, proč je tam u toho měsíce v tý první funkci -1?
juriad
Profil
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/JavaScript/Reference/Global_Objects/Date
month
Integer value representing the month, beginning with 0 for January to 11 for December.


My (lidi) obvykle počítáme měsíce od jedničky.
quatzael
Profil
juriad:
No kdo to vymýšlel takhle.. Zajímalo by mě jaký to má účel.
Chamurappi
Profil
Reaguji na quatzaela:
Takhle to bylo vymyšleno hodně dávno. Minimálně v Céčku už byl v knihovně na práci s časem rozsah 0 až 11. Odtamtud to převzala Java a z Javy si to přebral JavaScript.
Motivací možná bylo, že měsíce se často vypisují slovem a je pohodlné si pro ten název měsíce hrábnout do pole o dvanácti prvcích s indexy 0 až 11.
quatzael
Profil
_es:
Nějak mi ta Tvoje funkce na kontrolu datumu nefunguje.. Nemají se tam náhodou strkat přímo čísla jako vstup do tý funkce. Já tam nejspíš dávám string.


Jak převedu string na číslo?


Je na to nějaká funkce? Nic nemůžu najít..


Už asi vím.. parseFloat()


Nebo spíš toInteger()?
_es
Profil
quatzael:
Nemají se tam náhodou strkat přímo čísla jako vstup do tý funkce.
Áno, tak je spravená. Druhá funkcia je spravená na vstup textových reťazcov. Snáď si to nejako upravíš/skombinuješ pre seba.
TomasJ
Profil
quatzael:
Zkus třeba parseInt()
quatzael
Profil
TomasJ:
Jojo, ten toInteger() nějak nefunguje.. Asi není moc podporovanej.
Chamurappi
Profil
Reaguji na quatzaela:
Asi není moc podporovanej.
To bude tím, že vůbec neexistuje.
Příště doporučuji lépe hledat. Ptáš se na moc triviální věci.
Joker
Profil
Chamurappi:
To bude tím, že vůbec neexistuje.
Existuje, ale s vykřičníkem „není součástí standardů, nepoužívejte v ostrých stránkách umístěných na webu“ a funguje zřejmě jen ve Firefoxu.
quatzael
Profil
Chamurappi:
Příště doporučuji lépe hledat.
To jsem právě hledal a našel na tom Tvým doporučovaným zdroji: https://developer.mozilla.org


Chamurappi:
Ptáš se na moc triviální věci.
Pro mě to zas tak moc triviální není..
_es
Profil
quatzael:
To jsem právě hledal a našel na tom Tvým doporučovaným zdroji: https://developer.mozilla.org
Ale to, čo nájdeš, si treba aj prečítať (celé): developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/JavaScript/Reference/Global_Objects/Number/toInteger#Browser_compatibility
quatzael
Profil
_es:
Já jsem to potom zjistil taky, že to tam je napsaný.. Ale až když mi to nefungovalo..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0