Autor Zpráva
worda
Profil *
Zdravím, zjistil jsem poměrně nepříjemný problém. Následující kód nefunguje v IE (má měnit celkovou cenu objednávky v závislosti na 2 selectech). Nejspíše to vůbec nepředá parametr. V ostatních prohlížečích funguje v pořádku, dočet jsem se, že je to nějaký problém IE a ajaxem. Zkusil jsem přidat cache: false ane nepomohlo.
            $.ajax({
                url: 'zmenCenu.php?suma='+suma_plus,
                cache: false
            }).done(function(msg) {
                $('#suma_celkem').html(parseInt(suma) + parseInt(msg));
            });
        }

Můžete mi prosím pomoci? děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na wordu:
Chybu máš pravděpodobně někde jinde.
worda
Profil *
No jo ale kde. Mě se to právě nezdá, já jsem myslel, že bude nějaká chyba v kompatibilitě IE a ajaxu, když v ostatních prohlížečích to funguje.
_es
Profil
worda:
No jo ale kde.
Ako ti už bolo radené, asi niekde inde. Je to len nejaký výsek z kódu, posledný riadok navyše to naznačuje.
worda
Profil *
Kód je kompletní:
    <script>
        var zmenCenuPlatby = function (suma, suma_plus) {
            $.ajax({
                url: 'zmenCenuPlatby.php?suma='+suma_plus,
                cache: false
            }).done(function(msg) {
                $('#suma_celkem').html(parseInt(suma) + parseInt(msg));
            });
        }
    </script>
_es
Profil
worda:
Znovu: Chyba je asi inde ako v tom kóde. Možno by pomohla živá ukážka, keď nie si schopný dodať dosť informácií na zistenie problému.
quatzael
Profil
worda:
Mám dojem, že jsem podobný problém uz někdy řešil, ale nemůžu
to tady v diskuzi najít..
Chamurappi
Profil
Reaguji na quatzaela:
Problém podobný zcela obecnému problému, že někde něco, co možná souvisí s AJAXem (spíš ne), nefunguje v Exploreru?


Reaguji na wordu:
Opravdu by bylo dobré dodat živou ukázku, protože v uvedeném kódu chyba není a hádat naslepo bývá ztráta času.
Nicméně si zkusím tipnout — možná zkoušíš zmenCenuPlatby volat z onclicku na elementu <option>, což spolehlivě nejde (ani v některých mobilních prohlížečích, nejen v Exploreru). Chyba by v takovém případě vůbec nesouvisela s AJAXem a pro příště bych ti doporučil lépe zkoušet, kde k selhání dojde. Pokud jsem se svým tipem netrefil, dodej odkaz na živou ukázku, jinak nemá smysl pokračovat.
quatzael
Profil
Chamurappi:
Jo, vytvořil jsem si AJAXovej script a všude to bylo ok, kromě Exploreru, kde to vůbec nefungovalo. Ale už si moc nepamatuju podrobnosti, mám za to, že jsem to řešil i tady na diskuzi, ale to vlákno nemůžu najít.
Chamurappi
Profil
Reaguji na quatzaela:
Tak to je velmi nápomocné :-)
Nyní může worda místo příčiny své chyby hledat tvé nesouvisející vlákno…
worda
Profil *
Chamurappi:
Přesně tak, tedy konkrétně je to onchange (předpokládám, že problém bude stejný) v selectu, kde se vybírá doprava. No jo, ale jak to tedy jinak vyřešit?
Chamurappi
Profil
Reaguji na wordu:
konkrétně je to onchange (předpokládám, že problém bude stejný) v selectu
Ne, s onchange není vůbec žádný problém nikde.
_es
Profil
worda:
jak to tedy jinak vyřešit?
Nastaviť udalosť onchange elementu select.
worda
Profil *
Nevím jaké info vám poskytnout, tady máte stránky, stačí přidat něco do košíku a pak vlést do košíku a jde o ty selecty na dopravu a platbu. Ještě podotýkám, že je třeba uchovat obě informace (typ + částku), proto žádný option nemá value, ale zpracovává se celý řetězec, který se poté pomocí php skriptu rozdělí na potřebné řetězce.


http://www.elep-elektromaterial.cz
_es
Profil
worda:
žádný option nemá value
No ale v tom svojom skripte sa pokúšaš práve vlastnosť value čítať, tak sú s tým asi logicky problémy. Nestačí zmenu ceny vyrátať v JS? Prečo to je cez AJAX?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0