Autor Zpráva
IdemeNaHavaj
Profil
Neviem ako dostať až z "3"-úrovne údaj z objektu. Je to javascript array, skúšal som napr. (0)(1), [0][1] atď neviem to potrebujem pomoc, ako to načítať?

preca1
Profil
Zdravim,
ještě jednou? K prvkům pole se přistupuje pomocí čísleného indexu začínajícho od nuly
var arr = ["prvni", "druhy", "treti", "ctvrty"];
var druhy = arr[1];
K prvkům objektu se přistupuje pomocí klíče (číslo, řetězec)
var obj = {klic: {"silenej klic kterej by nemel nikdo pouzivat!": "toto je hodnota"}};
var hodnota = obj.klic["silenej klic kterej by nemel nikdo pouzivat!"];
U zanořených objektů můžeš řetězit obj.pole[1].klic.pole[3], ale musíš si bejt jistej, že ten objekt splňuje onu strukturu, jinak vyskočí výjimka.
Existujou funkce, který ti pomůžou se získáním hodnoty, pokud znáš cestu, ale netušíš, jestli objekt má onu strukturu. Místo aby si u každého zanoření kontroloval, jestli tam onen objekt je, pouze zkontroluješ, jestli výsledek neni undefined (null).

Jestli chceš přistoupit k červeně vyznačené hodnotě, cesta bude tvojePole[0].media.title
IdemeNaHavaj
Profil
začína to API.getHistory(); <- toto mi spraví to, čo je na obrázku vyššie.
API.getHistory[0].media.title mi vyhodí
Uncaught TypeError: Cannot read property 'media' of undefined script.js?_=1384700291829:1390
(anonymous function)
Chamurappi
Profil
Reaguji na IdemeNaHavaje:
API.getHistory je funkce, nebo pole? Kdyby to bylo pole, tak ho nemůžeš zavolat (). Je to funkce, takže v API.getHistory[0] je undefined. Pokud je návratovou hodnotou té funkce pole a ty se k němu chceš dostat, tak ji musíš zavolat.
IdemeNaHavaj
Profil
Chamurappi:
Je to zapísané aj s ()
API.getHistory()
Returns an Array of history objects of the Room History (once it’s been loaded).

ja to dávam do console.log(API...).. a to mi zapíše to čo na obrázku vyššie
preca1
Profil
IdemeNaHavaj:
začína to API.getHistory(); <- toto mi spraví to, čo je na obrázku vyššie.
API.getHistory()[0].media.title mi vyhodí
>
>
Uncaught TypeError: Cannot read property 'media' of undefined script.js?_=1384700291829:1390
(anonymous function)
Vyznačil sem ti, kde ti chybí závorky. To je problém.


Nevim, jestli je to dost vidět. Na druhym řádku nevoláš tu funkci, ale přistupuješ k ní, jako k poli (to zmiňoval Chamurappi).
IdemeNaHavaj
Profil
preca1:
ano, ďakujem ti

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0