Autor Zpráva
Mayky
Profil *
Ako to je s tým preloadom? Stačí do nejakej premennej typu Img () uložiť cestu formou:

promenna = new Image();
promenna.src = "obrazek.gif";

a potom ked napr. použijem onMouseOver = "this.src = 'obrazek.gif '" tak ho načítava prehliadač z pamäte? Skúšal som to a nejako mi to nefunguje. Stále sa mi pri načítaní stránky tie obrázky načítavajú z netu... Teraz som si fak neni istý či to chápem správne...
OBr
Profil
Zkus spíš
onMouseOver = "this.src = promenna.src"

Mělo by to fungovat, nezkoušel jsem.
peta
Profil *
Mayky zalezi na tom, jak mas nastaveny prohlizec. Kdyz ho mas nastaveny tak, aby ikdyz ma obrazek stejny nazev jej vytahoval z inetu, pak jej vytahuje z inetu. Pak se stavaa u CSS, ze to taky vytahuje z inetu.
Jinak viz OBr, to by melo byt oki. Proste SRC menit pres nejaky script z te tve promenne.
Mayky
Profil *
Ja som bol v tom, že by sa mal do premennej načítať nejaký objekt (ako napr. obrázok) a potom by som vlastne už operoval iba s touto premennou, ktorá je vlastne obrázkom. Takto to aspoň funguje vo VB a podobných programovacích jazykoch. Tuna ma ale dosť matie, že vlastne načítavam obrázok do premennej a keď tento obrázok chcem použiť tak presúvam iba src (vlastne cestu k objektu) a nie objekt. Mne sa to totiž vidí tak, že ked spravím

onMouseOver = "this.src = promenna.src"

tak prenesie z "premenna" reťazec do this.src ktorý obsahuje cestu k obrázku a obrázok si načítava z netu. Vidím to správne?
peta
Profil *
Mayky Jo, taky mam ten pocit. Jenze mas 2 stejne SRC a efekkt by mel byt ten samy, jako kdyz vlozis 2 stejne obrazky.
Ale objektem obrazek muzes manipulovat take. Jen budes mit trosku obtiznejsi jej zobrazit.
Mayky
Profil *
Peto ako môžem manipulovať s celým obrázkom? Možno by to stálo za námahu. Fakt mi už niekedy ide na nervy keď sa to stále sťahuje z netu. Spravil som tam nejaký ten preload ale stále to nieje ono. Veď pozri www.modelyww2.ic.cz. Už používam tie pohyblivé gifi ako si mi minule poradil. Teraz chcem ešte trošku pridať flash a uvidíme. Aj tak ma ale najviacej priťahuje JavaScript. Inak dikes za ochotu. Už si mi pomohol viackrát.
Fred
Profil
No konečně odkaz, takže http://wellstyled.com/css-nopreload-rollovers.html
Mayky
Profil *
Trefa do čierneho Frede. Vyzerá to tak, že mám čo som chcel. Aj ked to vlastne nieje cez JavaScript čo je škoda. Mal som postranné úmysly robiť nejaké finty s prekreslovaním a posúvaním obrázkov pomocou javascriptu...Ďakujem za radu
Fred
Profil
postranné úmysly robiť nejaké finty s prekreslovaním a posúvaním obrázkov pomocou javascriptu To můžeš aplikovat i na tohle, jen nebudeš posouvat obrázky, ale pozici odkazů a nebudeš překreslovat obrázky, ale pozadí odkazů.
Mayky
Profil *
Fred: Ono na odkazy je to super ale keď už chcem rozhýbať nejaký obrázok po celej obrazovke tak tam už mi CSS nepomáha. Ale na tie odkazy je toto riešenie jednoznačne asi najlepšie aké som videl.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0