Autor Zpráva
Juandev
Profil
Rovnou se přiznám, že JavaScript neumím, proto se ptám. Mám v MediaWiki script (který jsem opsal:-), který vytváří tlačítko, které vloží nějaký řetězec:
https://cs.wikiversity.org/wiki/U%C5%BEivatel:Juandev/vector.js

Před časem to ale přestalo fungovat. Nefunguje to jen na některých MediaWiki. Například na Wikipedii to funguje. Říkám si, tedy jestli na funkčnost neměla vliv změna hlavního skryptu zde:
https://cs.wikiversity.org/w/index.php?title=MediaWiki:Common.js&diff=next&oldid=28209

Respektive i kdyby měla, proč to nefunguje a jak to opět zprovoznit?
preca1
Profil
Zdravim,
nejlepší asi bude dodat 2 odkazy - jeden, kde to funguje, druhej, kde to nefunguje. Zároveň by bylo fajn definovat, co znamená fungovalo a nefunguje.

Z changelogu, co si poslal je vidět, že chybí volání funkce addOnloadHook. Jestli je to problém nedokážu posoudit.

/* úpravy chování české Wikiverzity */
function customize() {
  commonCustomizeEditToolbar();
}

/* načtení úprav chování */
addOnloadHook( customize );
Juandev
Profil
preca1:
nejlepší asi bude dodat 2 odkazy - jeden, kde to funguje, druhej, kde to nefunguje. Zároveň by bylo fajn definovat, co znamená fungovalo a nefunguje.

Takže, na Wikipedii mi to funguje, ale na Wikiverzitě mi to nefunguje.

Obrázek ukazuje, co to znamená funguje. Dole je sada ruzných piktogramů, které po kliknutí vloží do dialogového okna nějaký řetězec. Od Boldu po #R jsou globální, tedy nastavená v globálním skryptu, nebo v jádru MediaWiki. Od #R jsou uživatelská nastavená v mém skryptu.

Takže, když se podíváme na to jak to vypadá na Wikiverzitě, tak zjistíme, že se zobrazují jen globální.

Teď jsem si všiml, že se na Wikiverzitě nezobrazují ani ta tlačítka, která jsou definována v globálním skryptu.
preca1
Profil
Pořád sem dáváš zdrojáky dvou souborů. Obrázky jsou taky docela k ničemu.
Myslel jsem, že dáš odkaz na živou ukázku, kde si budu moct klikat - jednu konkrétní stránku, kde se ti ty tlačítka zobrazujou a jednu konkrétní stránku, kde se ti ty tlačítka nezobrazujou. Tím pádem bych moh prozkoumat běh scriptu, kouknout se, jestli nevyhazuje nějaké chyby, apod.
Takhle ze zdrojáků vykoukam maximálně to, že na wikipedii maj všechny tlačítka stejný ID (button-comment) a na wikiuniverzitě maj různý. Může to bejt problém a nebo ne; vidím jen špičku ledovce.
Juandev
Profil
preca1:
Myslel jsem, že dáš odkaz na živou ukázku, kde si budu moct klikat - jednu konkrétní stránku, kde se ti ty tlačítka zobrazujou a jednu konkrétní stránku, kde se ti ty tlačítka nezobrazujou. Tím pádem bych moh prozkoumat běh scriptu, kouknout se, jestli nevyhazuje nějaké chyby, apod.
Aha, to jsem nepochopil. Stránku ti mohu dát jakoukoliv. Na stránkách to nezávisí. Třeba stránky výše zobrazené na screenshotu:
*haf na Wikiverzitě
*haf na Wikipedii

Je třeba se ale zaregistrovat, v Nastevení-->Editace-->Funkce z Betaverze (vypnout) a případě si okopírovat můj skrypt do User:Name/vector.js

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0