Autor Zpráva
quatzael
Profil
Jak můžu refreshnout aktuální stránku ze scriptu, který je spuštěný z iframu?

Jde mi konkrétně o to, že mám v iframe login formulář a po odeslání formuláře se provede ověření přihlašovacích údajů a načtení několika SESSION proměnných. Jak ale mám zajistit, aby se potom refreshnul i zbytek stránky a ne jen ten iframe?
Kubo2
Profil
quatzael:
Nedávaj login do iframu, tak to zajistíš najlepšie.
Ďaľšia možnosť je parent.location.reload().
quatzael
Profil
Kubo2:
Nedávaj login do iframu, tak to zajistíš najlepšie.
No jo, ale jak potom docílím toho, aby na každý stránce byl ten přihlašovací formulář předvyplněný přihlašovacími údaji, které si klient uloží jednou při přihlášení někde na úvodní stránce? Aby to nemusel vyplňovat znovu, když se bude chtít přihlásit z jiné stránky..

Navíc potřebuju, aby i po přihlášení zůstaly na aktuální stránce všechny proměnný POST z předešlý akce. Bez toho iframu se mi to celý smaže..


Kubo2:
Jsou nějaký nevýhody iframu? Jako důvod proč se mu vyhýbat?


Kubo2:
Nefunguje mi to, křičí to:
Chyba: Nelze načíst vlastnost location nedefinovaného nebo nulového odkazu.
Kecám, funguje to. Ale refreshuje se to donekonečna.
Mám tam na to přihlášení script, který se provede po odeslání přihlašovacího formuláře, jenže tam ten script asi nemůžu dát, protože tam je header, který vrací zpět do toho iframu..


Kubo2:
A když jsem dal ty headery pryč a nechal jsem tam jen ten reload, tak to zase před refreshem hlásí:
K opětovnému zobrazení webové stránky je nutné, aby aplikace Internet Explorer znovu odeslala dříve zadané informace
Kubo2
Profil
quatzael:
Príde mi dosť divné, že chceš po používateľovi aby sa na každej stránke znovu prihlasoval.
Je však možnosť použiť atribút <input ... autocomplete="on">.
Ak chceš, aby sa ti to stále nepresmerovávalo, zariaď si to tak, že prihlasovací skript ti po úspešnom prihlásení načíta url ja neviem prihlasovanie?uspesne-prihlaseny a v pripade neuspesneho nejaky iny query string.
V javascripte si daj do udalosti window.onload do podmienky kontrolu location.search alebo self.location.search a v prípade že bude obsahovať reťazec ?uspesne-prihlaseny, obnov rodičovskú stránku.

Tak, to som ti tak zbežne popísal logiku fungovania, kód predpokladám si vieš podľa toho napísať aj sám.


quatzael:
Iframe (a vcelku rámy) majú slušné množstvo nevýhod, sem tam majú aj výhody - sú totižto situácie v ktorých sú rámy použiteľn a znamenajú značné uľahčenie riešenia. Nekameňujte ma prosím za to, že to neviem príliš dobre podložiť, pretože teóriou sa nikdy veľmi nezaoberám, aj keď ma občas veľmi zaujíma.
Ja osobne nemám nič proti použitiu iframe či rámov, ale sám ich nepoužívam — asi jednoducho preto, že ich k ničomu nepotrebujem, pretože naprostá väčšina vecísa dá riešiť bez toho.
quatzael
Profil
Kubo2:
Príde mi dosť divné, že chceš po používateľovi aby sa na každej stránke znovu prihlasoval.
Nechci, aby se musel na každý stránce znovu přihlašovat. To je snad jasný. Řeším to, aby nemusel na každý stránce pokaždé vyplňovat přihlašovací údaje, když se bude chtít přihlásit.

Představ si, že uživatel je zaregistrován, na úvodní stránce se přihlásí (uloží se mu heslo), pak se zase odhlásí a zhruba po týdnu navštíví stránky znovu. Bude je projíždět dostane se na nějakou podstránku a napadne ho, že by se mohl zase přihlásit. Jenže uložený heslo je na hlavní stránce, tady nic uložený nemá, takže bude muset zase vyplnit přihlašovací údaje a třeba si znovu uložit heslo. A tak dále, když se zase odhlásí a bude se chtít přihlásit z jiný stránky než se přihlásil v minulosti tak to bude muset vyplňovat.. A to je blbý.. Proto mě napadl ten iframe, který by to vyřešil..
Lorin
Profil *
Nedávej sem přihlašovací formulář, ale jen odkaz na stránku s přihlášením. Tam si uživatel přihlášovací údaje uloží...
quatzael
Profil
Lorin:
Nechápu.. jakej odkaz? To je snad to samý co iframe, ne?
lorin
Profil
Ne. Místo toho, abys na každé stránce měl iframe s formulářem, pouze bys vložil jednoduchý textový odkaz. Ten by tě přesměroval na stránku kde by ses přihlásil. Protože by existovalo jen jedna "přihlašovací brána" (jen jedna stránka na které je přihlašovací formulář), mohl by uživatel využít služeb prohlížeče a nechat si zapamatovat přihlašovací údaje v něm.

Tobě jen stačí kontrolovat, jestli už náhodou není přihlášen. Pak bys asi měl odkaz vystřídat odkazem na odhlášení, nebo výpisem uživatelských informací (Přihlášen jako: Pepa, ...).

Poznámka: Tuším že v druhém topicu jsi chtěl, aby byl uživatel odhlášen po vypnutí prohlížeče. To lze řešit například nastavením doby, po kterou bude přihlášení platit.
quatzael
Profil
lorin:
Místo toho, abys na každé stránce měl iframe s formulářem, pouze bys vložil jednoduchý textový odkaz. Ten by tě přesměroval na stránku kde by ses přihlásil.
Jak je tohle řešení víc user friendly? Chci to udělat tak, aby se mohl přihlásit co nejrychleji, ne aby musel přejíždět na jinou stránku..

aby byl uživatel odhlášen po vypnutí prohlížeče. To lze řešit například nastavením doby, po kterou bude přihlášení platit.
To nevím jak to bude fungovat.. Když tam nastavím 10 min, uživatel zavře prohlížeč za 5 min se vrátí, tak snad bude pořád přihlášen, ne?
lorin
Profil
quatzael:
Jak je tohle řešení víc user friendly? Chci to udělat tak, aby se mohl přihlásit co nejrychleji, ne aby musel přejíždět na jinou stránku..
V dnešní době, kdy načíst normálně napsanou stránku se vším všudy trvá asi tak sekundu mi nepřijde přesun na jinou stránku (která může být pro potřeba přihlášení i velice jednoduchá) nějak zdržující. Tobě odpadá nutnost patlat se s skriptem, jehož využití je stejně sporné a uživatel dostane to co chce -> browserem předvyplněný formulář (pokud má tuto fci povolenou).

To nevím jak to bude fungovat.. Když tam nastavím 10 min, uživatel zavře prohlížeč za 5 min se vrátí, tak snad bude pořád přihlášen, ne?
Ještě jsem snad neviděl uživatele, který by chtěl, aby se po vypnutí prohlížeče i automaticky odhlásil. Jediný případ si umím představit u sdíleného PC nebo internetového bankovnictví. Zde si člověk ale dá pozor a odhlásí se sám. V ostatních případech spíš chtějí zůstat přihlášení i do příštího spuštění browseru/pc.

OT: K rámům: Zrovna ty bys měl vědět jak má moderní a stylový web vypadat. Neříkej mi že na tom tvém chystaném výtvoru bys snesl něco tak nemoderního jako rámy...
quatzael
Profil
lorin:
mi nepřijde přesun na jinou stránku (která může být pro potřeba přihlášení i velice jednoduchá) nějak zdržující.
No mě to teda připadá zdržující, zvlášť když uživatel zrovna vyplňuje nějaký formulář..

Ještě jsem snad neviděl uživatele, který by chtěl, aby se po vypnutí prohlížeče i automaticky odhlásil.
Já to docela beru za samozřejmost u některých citlivých aplikací..
Kubo2
Profil
quatzael:
zvlášť když uživatel zrovna vyplňuje nejaký formulář
Ako na zálohovanie formulárov.
quatzael
Profil
Kubo2:
Ako na zálohovanie formulárov.
Mám tam taky ještě validaci formuláře, takže to nebude zas tak easy všechno předělat, ale co se dá dělat, asi to jinak nepůjde..
Kubo2
Profil
quatzael:
Nie je to zas tak horibilné riešenie, či?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0