Autor Zpráva
Lexa
Profil *
Ahoj,

zamotal jsem se v úplně začátečníckém problému. Takže poprosím o radu jak na to.

Mám na stránce "homepage" výpis tří příspěvků, každý má svoje unikátní ID, ale protože jsou příspěvky vypisované náhodně, předem tato ID neznám.
Pod příspěvkem mám odkaz "číst více>>".
Po kliknutí na odkaz "číst více>>" potřebuji otevřít stránku "zajímavosti" a předat jí jako proměnnou ID příspěvku.

Když udělám na "homepage" odkaz "číst více>>" takhle:
<a href="#" class="vite-ze-text" onClick="alert (parentNode.id)">Více informací ››</a>
tak mi to správně vypisuje u všech příspěvků jejich ID.

Teď to ID potřebuji (např. přes URL) poslat do stránky "zajímavosti" a tam ho poslat jako proměnnou do JS funkce. Na stránce "zajímavosti" pomocí javascriptu potřebuji zviditelnit textový blok takto:
document.getElementById(ID ze stránky "homepage").className = "zobrazeno"

Je mi jasné, že nějak musím přenést ID ze stránky "homepage" na stránku "zajimavosti", ale netuším jak.

Alex
Lexa
Profil *
Tak už jsem to vyřešil...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lexu:
Podělíš se prosím s námi o to, jak jsi to vyřešil?
Asi jsem moc nepochopil, v čem spočívá problém, můžeš odkázat na živou ukázku? Proč nejsou v hrefu přímo adresy článků?

to ID potřebuji (např. přes URL) poslat do stránky "zajímavosti"
Co třeba přes kotvu?
anonymní
Profil *
Lexa:
uživatelé bez JS nebudou moci číst zbytek článku?
_es
Profil
Lexa:
Okrem problému v [#4] to má nevýhodu aj v tom, že taký obsah nezaindexujú vyhľadávače.
Lexa
Profil *
Chamurappimu:
Živou ukázku nemám, protože stránku dělám na localhostu. Kotva by mi zřejmě nepomohla, protože na stránce "zajimavosti" potřebuji ID odkliknutého příspěvku jako proměnnou. Na jejím základě zobrazím text článku na stránce "zajimavosti" - na ní je výpis všech článků s implicitně schovaným textem.
V hrefu nejsem schopen (nebo to nemumím) předat parametr, který neznám, jak jsem psal, odkazy na články jsou generované náhodně, jejich ID je tedy také náhodné.
To náhodné ID teď předávám pomocí "a href = "#" onclick ="window.location = "zajimavosti/" +this.parentNode.ID"", takže i když dopředu nevím, jaké to ID je, tak po onClick se odešle jeho hodnota podle ID nadřízeného prvku.

anonymnímu:
Zbytek článku si přečtou všichni. Mezi tagy <nosrtipt> je mám rozbalené. Takhle to dělám se vším, co je závislé na skriptování.

_es:
To mi nevadí, důležité je, aby zaindexovali nadpisy článků, a ty jsou viditelné vždycky.
_es
Profil
Lexa:
důležité je, aby zaindexovali nadpisy článků
Z pohľadu vyhľadávača asi nepôsobí „stránka“ s pár slovami ako dosť užitočná pre návštevníka. To v tom samotnom článku snáď nie sú výrazy, cez ktoré by sa zišlo, aby ich vyhľadávače našli?
Lexa
Profil *
_es:
Já jiné řešení nevidím, vzhledem k tomu, že klient chce mít texty článků zabalené (chápu marketingové důvody proč to chce) a rozbalený jen ten, který byl odkliknutý.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0