Autor Zpráva
gully
Ahoj, mám problém s proměnnou dodatek. Potřeboval bych ji změnit na událost click, ale nedaří se mi to, můžete mi poradit, co mám špatně, že se mi proměnná dodatek na řádku 11 nezmění podle přiřazení na řádku 6?

<script type="text/javascript">
    var dodatek = '<?php echo $dodatek; ?>';
        $("#vybrane_kurzy-<?php echo $eq ?>")
            .multiselect({
                click: function(event, ui){
                    dodatek = ' Změny je nutno odeslat tlačítkem ->';
                },
                noneSelectedText: "Není vybrán žádný kurz - klikněte pro výběr kurzů.",
                checkAllText:"Vybrat vše",
                uncheckAllText:"Odznačit vše",
                selectedText: "Vybráno # kurzů." + dodatek
            });
</script>
_es
gully:
Viď Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Jak přenést proměnnou z javascriptu do PHP a Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Jak přenést proměnnou z PHP do javascriptu.
gully
_es, _es:
Myslím, že to není řešení problému, který tady popisuju. I když nebudu používat proměnnou z php, což mimochodem funguje, bude tady pořád stejný problém, a to, že se proměnná dodatek nezmění.

<script type="text/javascript">
    var dodatek = 'nějaký text';
        $("#vybrane_kurzy-<?php echo $eq ?>")
            .multiselect({
                click: function(event, ui){
                    dodatek = ' Změny je nutno odeslat tlačítkem ->';
                    alert(dodatek); // zobrazí  se 'Změny je nutno odeslat tlačítkem ->'
                },
                noneSelectedText: "Není vybrán žádný kurz - klikněte pro výběr kurzů.",
                checkAllText:"Vybrat vše",
                uncheckAllText:"Odznačit vše",
                selectedText: "Vybráno # kurzů." + dodatek // dodatek = 'nějaký text' i když provedu click
            });
</script>
Chamurappi
Reaguji na gullyho:
a to, že se proměnná dodatek nezmění
To je velmi špatná diagnóza toho, co se děje. Proměnná dodatek se samozřejmě změní, ale to neznamená, že se změní i všechny jiné proměnné, které byly s její pomocí sestavené. Takhle to nefunguje. Do parametru selectedText dáváš text složený v okamžiku, kdy se multiselect volá. Nějaké dodatečné změny proměnné na něj nemají vliv.
gully
Jasně, chápu, co jsi mi napsal, díky za vysvětlení. Můžeš mě navést, jak tedy dosáhnout toho, co potřebuju? Protože mi není jasné, jak v tom případě můžu dynamicky změnit ten text.
_es
gully:
Nájdi si v dokumentácii k tomu jQuery pluginu ako to zmeniť.
gully
Nic. Nezlobte se, ale odpovědi typu Najdi si to v dokumentaci jsou leda tak na velký *** a značí jen to, že dotyčný ví o problému totéž, co dotazující se, a proto by udělal lépe, kdyby raději neodepisoval, nebo, pokud ví, kde to v dokumentaci je, poslal alespoň odkaz.
Chamurappi
Reaguji na gullyho:
značí jen to, že dotyčný ví o problému totéž, co dotazující se
Ty víš víc — víš, odkud jsi tu multiselect-věc stáhnul. Tam najdeš velmi pravděpodobně i dokumentaci a v ní možná bude napsáno, jak (a jestli) se selectedText dá dodatečně změnit.
Nic lepšího ti na podkladě dodaných informací nikdo poradit nemůže… a po této tvé agresivní reakci nejspíš ani nechce. Ještě by dostal také vynadáno :-)
juriad
http://www.erichynds.com/blog/jquery-ui-multiselect-widget
Použij metodu option.

Lépe ti neporadím, tento plugin neznám. Jen jsem se podíval do dokumentace a to velký *** jsem tam našel.
_es
juriad:
Obávam sa, že jQuery pluginov s metódou multiselect môže byť viac.
juriad
_es:
To ano, ale tento má alespoň stejné API (stejné vlastnosti jako na ukázce v [#1]).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: