Autor Zpráva
tomas.s
Profil
zdravím,
chtěl jsem se zeptat, zda existuje nějaký skript, který by hlídal stav webové stránky v PHP a pokud bych ji upravil v editoru, pak by se automaticky obnovila. Pokud by se ale nezměnila, pak by se neaktualizovala
Str4wberry
Profil
Automatické obnovení stránky při uložení
tomas.s
Profil
diky moc, ale na to by bylo treba aby si kazdy kdo chce vyuzivat moji stranku, by si to musel stahnout, ne?
Str4wberry
Profil
Aha, takže se nejedné o automatické obnovování při vývoji, ale o obnovení stránky stránky u návštěvníků, když upravíte web.

1) Pokud se jedná o běžný web typu jakpsatweb.cz nebo této diskuse. Doporučoval bych to nejspíš neřešit. Neustálé kontrolování aktuálnosti skriptů asi nebude stát za to.
2) U nějaké webové aplikace, kde se průběžně donačítají data AJAXem, je to naopak docela dobrý nápad nebo i nutnost. K vidění je to třeba u webového Outlooku.

Ad 2) Způsobů, jak to vyřešit bude existovat více. Napadá mě třeba při (klasickém) načtení stránky si někam poznamenat čas vygenerování, ten přenášet do všech požadavků a ve skriptech kontrolovat, zda je větší než filemtime skriptu. Pokud nebude (= skript se změnil), zobrazí se hláška, že se aplikace upravila a odkaz na znovunačtení. Automaticky refreshovat uživateli pod rukama nedoporučuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0