Autor Zpráva
robbie
Profil *
Zdravím a moje pro mného zkušené programátory hloupá otázka zní:

kdy mám použít funkci do while
while
for

dekuji za pomoc
_es
Profil
robbie:
kdy mám použít...
Vtedy, keď sa na daný účel hodia. To sa aj v „bežnom živote“ pýtaš, kedy sa máš najesť, napiť alebo ísť na záchod?
Chamurappi
Profil
Reaguji na robbie:
Smyčka for se obvykle používá na procházení pole, nebo na předem víceméně známý počet opakování.
Smyčka while se používá na všechna ostatní opakování.
Smyčka do-while se používá tam, kde je žádoucí alespoň jeden průchod tělem cyklu. Popravdě řečeno jsem strávil už několik hodin vymýšlením nějakého pěkného obyčejného názorného praktického příkladu využití do-while, zatím mě nic nenapadlo. Není to moc populární druh smyčky.
Kcko
Profil
Chamurappi:
pěkného obyčejného názorného praktického příkladu využití do-while, zatím mě nic nenapadlo
Simulace hodu kostkou?
_es
Profil
Chamurappi:
Cykly for a while sú navzájom zameniteľné, ide len o odlišnú syntax a „obvyklé použitie“. Tam, kde je cyklus for, sa dá s rovnakou funkčnosťou použiť while a opačne.

robbie:
Nejaké základy by si si mohol nájsť aj sám, napríklad: Větvení.
robbie
Profil *
dekuji moc za odpovedi, poslouchal jsem anglický tutorial o javascriptu, borec tam uvedl ukázky smyček nebo loop , ale už neuvedl kdy jakou použít, tohle mi to objasnilo. díky
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kcka:
No vida, to mě nenapadlo, děkuji :-)
U většiny příkladů, které mě napadaly, jsem většinou dospěl k tomu, že není nutné, aby se odehrály aspoň jednou, nebo že jdou celé docela pohodlně napsat dovnitř výrazu uvnitř while. Hodit kostkou, ukázat nějak netriviálně výsledek a pak případně házet znovu… to zní dobře.


Reaguji na _es:
Drobnou teoretickou nuancí je, že druhá část ve foru smí být prázdná, tzn. že for nemusí mít žádnou podmínku pro opakování (a přesto se opakuje, to je asi jediný případ, kdy je povoleno zapsat nic, které se bere jako true). Uvnitř while() musí být něco vždycky. Datově vzato tedy může být for menší než while, přestože se za běžného používání tváří jako nafouknutější varianta :-)
Joker
Profil
_es:
Cykly for a while sú navzájom zameniteľné, ide len o odlišnú syntax a ‚obvyklé použitie‘.
K tomu jen poznámka, všechny tři typy cyklů jsou navzájem zaměnitelné.
Bylo by možné používat na všechno jeden druh cyklů a ty ostatní ignorovat.
Ale jako obvykle jde to není totéž jako je to dobrý nápad. Konkrétní problém sice lze řešit libovolným typem cyklu a bude to fungovat, ale kód nebude pokaždé stejně srozumitelný a přehledný.

Chamurappi
Popravdě řečeno jsem strávil už několik hodin vymýšlením nějakého pěkného obyčejného názorného praktického příkladu využití do-while, zatím mě nic nenapadlo. Není to moc populární druh smyčky.
Někdy možná neoprávněně opomíjený.
Viděl jsem už několikrát, že se v kódu nejdřív udělal první běh samostatně a následoval while cyklus pro druhý a další běhy.
To jsou situace, kdy programátor měl použít do-while.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0