Autor Zpráva
freddy
Profil *
Zdravím, chtěl by sem na své stránky udělat plusové a mínusové tlačítko (ctrl + || ctrl -). Vypisovat lidem, že mají mačkat kombinaci tlačítek mi přijde trapný. Jde to udělat nebo to udělat nejde? Děkuju
Petr Ká
Profil
Skusil bych něco na tento způsob, pokud myslíte zoomování:

   var currFFZoom = 1;
    var currIEZoom = 100;

    $('#plusBtn').on('click',function(){
        if ($.browser.mozilla){
            var step = 0.02;
            currFFZoom += step; 
            $('body').css('MozTransform','scale(' + currFFZoom + ')');
        } else {
            var step = 2;
            currIEZoom += step;
            $('body').css('zoom', ' ' + currIEZoom + '%');
        }
    });

    $('#minusBtn').on('click',function(){
        if ($.browser.mozilla){
            var step = 0.02;
            currFFZoom -= step;                 
            $('body').css('MozTransform','scale(' + currFFZoom + ')');

        } else {
            var step = 2;
            currIEZoom -= step;
            $('body').css('zoom', ' ' + currIEZoom + '%');
        }
    });
freddy
Profil *
Tohle vypadá super, ale jak se to volá? Myslím jak to zapíšu na událost onclick?


Dobrý, už je to vyřešený. Děkuju za kod


Jenom je problém, že to jen simuluje tlačítko ctrl + a opačný. Když dám refresh nebo přejdu na jinou stránku, tak se ta akce zruší. Když to udělám ctrl + pomocí kláves, tak mi to drží při refreshi nebo přechod na jinou stránku. Nejde to nějak jako, že jen kliknu třeba na znamínko plus a ona to skutečně provede ctrl + jako by sem to udělal na klávesnici? Tohle je pěkný efekt, ale jen efekt.


Když jde simulovat enter pomocí javascriptu, tak tyhle dvě tlačítka by asi taky mohla projít nebo se pletu?
freddy
Profil *
Nikdo neví jak to udělat aby se nahradila tlačítka ctrl+ a ctrl- ? Přeci je to něco co by prohlížeče měli javascriptu spřístupnit. Ne každý o tomhle ví a je příjemnější pro méně pokročilého uživatele kliknout třeba jen na znaménko + nebo jiný obrázek :-)

Pomocá jquery je to pěkný, ale nepraktický. Aby to k něčemu bylo, tak by se musel zachovat a při každém znovunačtení volat. To je nepraktický :-(

Určitě na to machři při vývoji firefoxu, chromu mysleli, že to je dobrý spřístupnit i pro vývojáře.
juriad
Profil
freddy:
Můžeš si ukládat zvětšení do cookies. A při načítání stránky obnovit (nastavit) hodnotu zoom/MozTransform.
freddy
Profil *
To je právě to co jsem psal, ze nechci
juriad
Profil
freddy:
Ono to není moc uživatelsky přívětivé, aby si stránka sama zvětšovala velikost. Toto nastavení by mělo být ponecháno uživateli.
A vůbec, proč stránky nevytvoříš tak, aby pro běžné lidi nebylo třeba zvětšovat velikost písma? Slabozrací mohou mít v prohlížeči nastavené defaultní zvětšení třeba 1.5 a jistě tuto klávesovou zkratku / tlačítko v liště prohlížeče používají.

Nebo chceš jen cool fíčuru, kterou ti budou všichni obdivovat, ale nikdo ji nikdy nepoužije?
freddy
Profil *
Mam to optimalizované do rozlišení 1900, ale myslím na budoucnost a hd monitory. Jakmile se presáhne tato velikost, tak to zacíná být nehezké. Nemohu kvůli designu to bohužel udělat jinak než nabídnout při vyšším rozlišení tuto pomůcku. Rozhodně mi nejde o to být IN s tlačítkem + a -. Jde mi o praktické využití a né aby někdo říkal, že to je cool. Těm slovům se nebráním, ale opravdu tohle není smyslem toho proč to tam chci dodat. Tímto tlačítkem nejej, že stránky se zachovají hezké, ale zároveň bude mít uživatel možnost lepšího čtení jak výstižně píšete


Ještě dodatek. Tuto volbu nechám na uživateli. Nějak mi dochází, že tohle prohlížeči říct pomocí javascriptu nejde. Jen jsem doufal, že když se dají odchytit tlačítka jako ctrl, shift a nějaká písmena, že by šlo i tohle což má mnohem větší význam pro uživatele. Tohle si myslím, že by vývojáři prohlížečů mohli spřístupnit smrtelníkům jako jsem já. Upřímně jsem si trošku myslel, že ta možnost je. Funkci nechávat na klávesnici a pak to hloupě vysvětlovat uživatelům na stránce třeba firefoxu. Možná nebudete souhlasit, ale v mích očích to je docela důležitá pomůcka pro užiatele a když by tuhle funkci někdo používal a dělal paskvil na své stránce, tak přijde o své uživatele. Navíc tam žádné bezpečnostní riziko není a jestli se nepletu, tak toto zvětšení/zmenšení prohlížeč chápe a pamatuje si je pouze na stránce, kde to bylo provedeno. Tudíš spřístupnění této funkce prostřednictvím javascriptu by bylo více než trefné. Pláču na špatném hrobě to je mi jasný, ale třeba je nějaká cesta, kterou to jde udělat. Tedy místo jquery a úložiště :-)
Petr Ká
Profil
Nevím jestli jsem to ted dobře pochopil, ale bylo by lepší to vyřešit responzivitou?
juriad
Profil
freddy:
Pomocí media queries můžeš nastavovat css styly podle velikosti obrazovky.
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/Guide/CSS/Media_queries
freddy
Profil *
Tohle já vím a mám to udělané taky, ale to neřeší můj problém. Doopravdy je řešením to na co se ptám jako ideální.
freddy
Profil *
Už jsem to vyřešil. Ted to j bez problému. Moc děkuji za Váš čas
_es
Profil
freddy:
Už jsem to vyřešil.
Pravidla diskuse JPW a doporučení » 8. Snažte se zajistit, aby po vyřešení vašeho problému bylo z diskuse zřejmé, jak byl vyřešen.
Petr Ká
Profil
Také by mne zajímalo co autor vlákna teda nakonec myslel

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0