Autor Zpráva
divady
Profil
Dobrý den, potřeboval bych javascript takový který by při načtený stránky vybral náhodnou proměnnou.
a mněl by na výber ze tří
header1
header2
header3

výsledek toho javaskriptu bych potřeboval dosadit do <div id="header1"> místo toho header1
šlo by to nějak tak udělat?
jsem začátečník, snažil jsem se to nějak vytvořit podle ruzných návodu, ale nikdy mi to nešlo.
tak nevim jestli je to vůbec možné.
děkuji za odpověd
Str4wberry
Profil
Nebylo by lepší to řešit na straně serveru?
divady
Profil
na straně serveru? já bych potřeboval to udělat tak, že když se načte stránka, tak aby se změnilo id divu.
jsem začátečník ještě v tom trochu plavu
DarkMeni
Profil
divady:
na straně serveru?
Třeba přes php

Javascriptem to de taky, ale někdo ho může mít vypnutý, pak bude mít pokaždý stejný header
Nejjednodušší by to asi bylo přes pole
var headers = [
  "header1",
  "header2",
  "header3"
];
var rand_index = Math.floor(Math.random() * 3); //Náhodné číslo od 0 do 2
document.getElementById("header1").id = headers[rand_index];
divady
Profil
DarkMeni:
promin te, ted budu vypadat jako uplnej blbec, ale jak by to asi mělo vypadat ve finále v základnim kodu?
_es
Profil
divady:
jak by to asi mělo vypadat ve finále
A čo by to „vo finále“ malo vlastne robiť?
divady
Profil
_es:
potřeboval bych javascript takový který by při načtený stránky vybral náhodnou proměnnou.
výsledek toho javaskriptu bych potřeboval dosadit do <div id="header1"> místo toho header1
peta
Profil
divady Ale to ti presne napsal uz DarkMeni.
<div id="header1"></div>
<script>
// --- DarkMeni ---
var headers = [
  "header1",
  "header2",
  "header3"
];
var rand_index = Math.floor(Math.random() * 3); //Náhodné číslo od 0 do 2
document.getElementById("header1").id = headers[rand_index];
</script>
_es
Profil
divady:
No dobre, ale ako sa to „vo finále“ má prejaviť pre návštevníka stránky?
divady
Profil
peta:
ja jsem jenom nevěděl kam bych ten javascript mněl zapsat jestli do hlavičky stránky a nebo do <body>.
Děkuji funguje to. Děkuji za pomoc.
Jen ještě jsem se chtěl zeptat, protože mam pod tim ještě jeden <div class="header1"> tak jestli by nešlo udělat aby se hodnota měnila stejně jako před tím. ale aby proměnná byla stejná jako v <div id="header1">
tak aby se stejně zmenila i v <div class="header1>
pak ve výsledku by to bylo kdyby se zmněnila promená třeba na header2 tak aby byla <div id="header2"> a zároven i
<div class="header2">
Děkuji za pomoc
peta
Profil
Slo by to udelat.
Neslo by to udelat tak snadno. Snadneji by to slo, kdyby jsi do divu header dal dva divy a divu header menil className. Pak bys to v css mohl resit jako .header1 .div1 {} .header1 .div2 {} pro html kod <div id=header class=header1> <div class=div1></div> <div class=div2></div> </div> ... document.getElementById("header").className = "header1";
divady
Profil
to je pro mne už moc složitý. kašlu na to. děkuji že jste mi pomohli, funguje to. sám bych to dělal buchví jak dlouho. moc vám děkuji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0