Autor Zpráva
janbarasek
Profil
Ahoj,
předem bych rád upozornil, že JavaScriptu téměř vůbec nerozumím, zabívám se jen HTML a hodně podrobně serverovým programováním, kde interakci s uživatelem nemusím řešit.

Rád bych vytvořil něco jako našeptávač, samotné dodávní informací jsem si již samostatně naprogramoval. Moje představa je taková, že na stránce budu mít nějaké textové políčko, uživatel zadá nějaký řetězec a ten se ihned pošle na nějaký můj script (třeba helpbar.php), který bude přiložen do stránky. Ten script bude rovnou generovat celé HTML našeptávače (nějaký centrovaný DIV) <- tohle jsem si už vyřešil. Jde mi čistě jen o přijmutí a předání dotazu do scriptu.

Moc tomu nerozumím, takže si myslím, že mi doporučíte nějakou knihovnu. Tomu bych se rád v tomto případě vyhnul, protože třeba jQuery má zbytečných 200KB a já toto považuji za "jednoduché" (pro vás). Aspoň tedy doufám.

Máte někdo ideálně hotové řešení, nebo odkaz na místo, kde bych si mohl něco podobného sehnat? Moje znalosti JS končí u vykreslení hlášky, jak jsem již psal, jsem spíše programátor. :)

Předem děkuji.
jenikkozak
Profil
Přestože jsi spíš programátor, který se zabývá jen HTML a hodně podrobně serverovému programování, kde interakci s uživatelem nemusíš řešit, hledáš AJAX.
Anonymní
Profil *
janbarasek:
Tak to je dost dobrá snůžka keců (s prominutím). Docela zajímavá myšlenka, že neumíš JS z důvodu že jsi programátor, můžeš mi říct co teda JS je? V dnešní době co já vím se považuje taky za programovací jazyk(i podle wikipedie).

Každopádně zpět k tvému dotazu, nějaký jednoduchý "našeptávač"(dá-li se to tak nazývat) jsem nalezl na w3schools, možná ti to pomůže možná ne..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0