Autor Zpráva
smekac
Profil *
Dobré odpoledne,
nedávno jsem se dočetl o funkci websocket. Různě jsem hledal po internetu ale moc chytrý z toho nejsem. Můžete mi někdo osvětlit jak to vlastně funguje, co musí server umět a jaké má tato technologie vlastně možnosti ? Potřebuji totiž vyřešit ovládání elektroniky přes webové rozhraní, první myšlenka byla přes jakýsi long polling s databází, kde by jednak elektronika a server ukládali stav prvků do databáze a potom by si je webový klient četl, pracoval s nimi a obráceně (taková varianta je prakticky vyřešená) ale problém je v prodlevě mezi příkazem a jeho zpracováním. Proto mě začal zajímat websocket. Poradíte jestli je to vubec reálné, abych dal příkaz a server jej zpracoval a vykonal bez uložení do databáze jako prostředníka ?
Jan Tvrdík
Profil
smekac:
Koukni na knihovny reactphp.org a Ratchet a odpovídající přednášky z Poslední soboty:
1) Karel Čížek: React.PHP
2) Ondřej Mirtes: WebSockety


Teď jsem si všiml, že vlastně nikde nepíšeš, že na serveru budeš mít PHP. Jestli máš možnost nasadit na server node.js, tak to bude výrazně jednodušší.
smekac
Profil *
Server bude udělaný jak si řeknu, to programuje kolega. Proto hledám tu nejsnadnější a nejméně bolestivou cestu.


Spíš bych potřeboval ukázat a rozebrat nějaký jednoduchý praktický příklad, z těch dvou přednášek nejsem moc chytrý.
Jan Tvrdík
Profil
smekac:
nějaký jednoduchý praktický příklad
Co třeba martinsikora.com/nodejs-and-websocket-simple-chat-tutorial
smekac
Profil *
Ano, něco takového jsem myslel (sice možná trochu víc počeštěnějšího), ale odívám se na to. Díky.
_es
Profil
Viď články na zdrojak.cz: www.zdrojak.cz/n/websockets, www.zdrojak.cz/clanky/web-sockets/?do=typeSwitch-redirect, www.zdrojak.cz/clanky/novinky-u-websocket-a-rezim-fullscreen
Smekac
Profil
Ještě jsem zapomněl na duležitou věc, bude to používáno na chytrých telefonech s OS Android. Stačí aby to uměl prohlížeč v telefonu nebo to musí zvládat i OS ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0