Autor Zpráva
Xzibit
Profil *
ako mam zapisat prikaz z mysql select do html kodu???
peta
Profil *
Xzibit
???????
mysql je forum s PHP, co to ma spolecne s JS? JS je jazyk, ktery pouziva tvuj www prohlizec, s nim nemuzes pracovat na serveru s SQL. Proc vytahni kabel a JS bude fungovat dal, viz treba JS hry.
www.volny.cz/peter.mlich/hry/hry.htm
Asi spatne forum, ne?
Muzes ho vsak vyuzit pro presmerovani na server a spusteni nejakeho php souboru, ktery pak pracuje s DB.
Xzibit
Profil *
neeeeeeeeeee ja mam databazu mysql a stranku v js a vsetko viem ale nacitat v html nieco z databaze neviem ako
igamenir
Profil
peta ti už odpověděl - JS běží u klienta v prohlížeči, ale databáze je na serveru, takže to není slučitelné
Xzibit
Profil *
ale js spolupracuje s niecim a to nieco spolupravuje s mysql
igamenir
Profil
Tak o žádném takovém "nieco" jsem neslyšel. Abys mohl pracovat s databází, tak musíš použít serverový skript, tedy PHP, ASP apod.
Xzibit
Profil *
myslim ze odbc alebo take nieco ale problem je ze php sa len ucim a to co viem v js neviem v php:(
igamenir
Profil
Když jsi tak neodbytný, tak jsem hledal trochu víc - JavaScript se může spojit přes ODBC s MySQL, ale jenom tzv. server-side javascript, který může běžet na ASP. Nikde se o tom ale nic nepíše - jen se to zmiňuje jako možnost.

Nejspíš by se šlo také spojit s MySQL pomocí MySQL XPCOM - viz http://mysqlxpcom.mozdev.org/
Blíže jsem to nezkoumal.

Závěr z mého zkoumání: Pokud lze propojit JavaScript s MySQL, tak to nebude nic jednoduchého, takže PHP je na to lepší.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0