Autor Zpráva
quiced
Profil
Zdravím,

lámu si hlavu s tím jak zobrazit podkategorie v případě, že odkaz nad těmito podkategoriemi má třídu active. Takto vypadá struktura mého menu:

<ul id="nav">
  <li>
    <a class="left-menu active">Aktivní</a>
    <ul class="submenu" style="display: none">
    <li>Test</li>
    </ul>
  </li>
  <li>
    <a class="left-menu">Neaktivní</a>
    <ul class="submenu" style="display: none">
    <li>Test</li>
    </ul>
  </li>
</ul>

A potřebuju zobrazit pouze podkategorie u nichž je odkaz s tou třídou active. Vytvořil jsem si začátek jquery kódu:

            if($('.left-menu').hasClass('active')){
                $(this).('.left-menu').show();
            }

a zjistil, že mám asi chybu v tom selectoru. Pokud by mi někdo dokázal poradit co s tím byl bych moc rád.

Díky za každou pomoc.
jenikkozak
Profil
Pokud tu třídu přiřadíš položce seznamu místo odkazu, můžeš problém spolehlivě vyřešit pomocí CSS:
.active ul{display:block}
quiced
Profil
Díky za pomoc, tohle mě skutečně nenapadlo :D a přitom je to jednoudché řešení. Bohužel se mi objevil menší problém. Mám totiž nadefinovaný toggle, který se s tímto css kódem hádá. V praxi to vypadá tak, že se v menu zobrazují podstránky díky css, ale když je chci pomocí toogle zbalit tak to není plně funkční. Menu jakoby zajede, ale poté se opět objeví. Myslíš, že by tomu pomohlo pro submenu použít místo css něco podobného co jsem psal v prvním příspěvku?
quiced
Profil
Zdravím,

myslíte, že by jste mi někdo pomohl poradit co udělat s tím, aby fungoval jquery toogle na rozbalovacím menu, když to menu má nadefinováno pro submenu nadefinované display: block.

Díky moc za radu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0