Autor Zpráva
Jakubb
Profil *
Ahoj, může mi prosím někdo poradit, jak nahrazovat číslo 37 číslem, které je uloženo v souboru na posledním řádku až dokud nebude číslo 100 ? Pak ukončit nahrazování/načítání ze souboru. Moc dškuji za pomoc.

  <script>
  $(function() {
    $( "#progressbar" ).progressbar({
      value: 37
    });
  });
  </script>
_es
Profil
Jakubb:
Na vyriešenie problému je ten problém akosi nedostatočne a málo zrozumiteľne popísaný.
Čo robí metóda progressbar?

které je uloženo v souboru na posledním řádku
Akom súbore?

až dokud nebude číslo 100 ?
Čo sa ten „súbor“ nejako mení, alebo ako?
Jakubb
Profil *
_es:
Čo robí metóda progressbar?
Zobrazuje délku pruhu podle toho čísla v procentech.

Akom súbore?
V souboru na serveru jako poběží ten JS script.

Čo sa ten ‚súbor‘ nejako mení, alebo ako?
Ano, mění se v něm čísla od 0 do 100 dle zpracovaného požadavku na servru, ten jen ukládá pro JS informaci kolik toho má hotového.
_es
Profil
Jakubb:
V souboru na serveru jako poběží ten JS script.
Ako „na serveri pobeží JS akript“? JS skripty snáď (obvykle) „bežia“ v prehliadači.
joe
Profil
_es:
Promiň, ale tvé příspěvky a otázky mě někdy zvedají ze židle, přijde mi, ptáš se na plno nedůležitých věcí, například viz progressbar.

Jakubb:
Pro načtení souboru ti stačí funkce $.get(), kterou budeš volat pokaždé, dokud v souboru nebude 100 (%), napíšeš tedy vlastně rekurzní funkci, která bude pořád načítat soubor a nastavovat progressbar, něco jako:

var progress = 0,
    progressBar = $("#progressbar");

function readProgress() {
    $.get("info.txt", function(response) {
        progress = parseInt(response); // parsovani cisla
        progressBar.progressbar({"value": progress}); // nastaveni aktualni hodnoty ze souboru
        if(progress < 100) {
            setTimeout(readProgress, 1000); // znovu zavolani funkce, pokud se nedosahlo 100 %
        }
    });
}
_es
Profil
joe:
tvé příspěvky a otázky mě někdy zvedají ze židle, přijde mi, ptáš se na plno nedůležitých věcí, například viz progressbar.
Asi na tom niečo bude, keď si aj to „dôležité“ zle prečítal a dal mu pravdepodobne pre neho nefunkčný kód („na posledním řádku“ - asi bude tých riadkov viac). Okrem toho je dosť pravdepodobné, že chce niečo iné než mu navrhuješ a než si myslí že chce a bolo by vhodné to riešiť inak.
joe
Profil
_es:
Vím o tom, že Jakubb chtěl číst poslední řádek, ale nemusím nikomu dávat celý kód bez toho, aniž by se ani trochu sám snažil a proto jsem ten řádek napsal tak, jak je a jen ho okomentoval.
_es
Profil
joe:
aniž by se ani trochu sám snažil
Áno, ani sa nesnažil svoj dotaz poriadne sformulovať a len odniekiaľ (jqueryui.com/progressbar/#default), ani nenapísal skadiaľ, skopíroval voľajaký výsek kódu.
joe
Profil
_es:
:-) ano, tak do hloubky jsem nezkoumal, odkud kód přímo zkopíroval, to ale neznamená, že ze zadání se nedá jednoduše vydedukovat, co vlastně Jakubb potřebuje. JS umíš a dobře poradit také, proto jsem jen psal, že mi přijde, že někdy moc pitváš do detailu, které se mně osobně vůbec nezdají podstatné k vyřešení problému ;-) a dále bych to nerozebíral, počkáme, co Jakubb doopravdy chce.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0