Autor Zpráva
_fantomas
Ahoj, ako by som mohol spraviť aby mi vo Footeri písalo malím písmom za koľko sekund bola stránka vygenerovaná?
Chamurappi
Reaguji na _fantomase:
JavaScript k tomuto údaji nemá přístup. PHP to umí.
Malé písmo se dá udělat HTML elementem <small>, nebo CSS vlastností font-size.
Kubo2
_fantomas:
V JavaScripte takáto možnosť nejestvuje. V PHP existuje funkcia microtime(), ktorá vráti počet sekúnd od magického dátumu 0:00:00 January 1,1970 GMT (UNIXová epocha) a zároveň počet mikrosekúnd do začiatku nasledujúcej sekundy. S voliteľným argumentom $get_as_float inicializovanýmm hodnotou true vráti tieto dva údaje ako typ float (desatinné číslo), čo je pre tvoju požiadavku ideálne. Nakoniec ti zostáva iba zaznačiť si do premennej začiatočný čas generovania a po skončení generovania (alebo pri generovaní päty) vypísať na výstup rozdiel času v tomto okamihu generovania stránky získaného tou samou funkciou a začiatočného času.

<?php

$začiatokGenerovania = microtime(true);

// generovanie stránky
// ...

// generovanie päty (footeru)
echo "<footer><small>Doba generovania: " .(microtime(true) - $začiatokGenerovania). "</small></footer>";
Chamurappi
Reaguji na Kuba2:
Proč <footer>?
_fantomas
V pohode funguje to ale neda sa to upraviť aby to nehádzalo také blbosti? čisto len čísla napr 0.124
Píše toto:
Vygenerovanie tejto stránky trvalo: 2.1457672119141E-6
Chamurappi
Reaguji na _fantomase:
To je 0.0000021457672119141. Kdybys to chtěl na tři desetinná místa, bude to 0.000.
K čemu to vlastně chceš? Není to úplná zbytečnost? Myslíš, že tento údaj tvého návštěvníka zajímá? Jestli má být jen pro tebe, dej si ho třeba do komentáře.
_fantomas
Proste to potrebujem, nejde skript upraviť aby tam nepísal tie písmenka?
Kubo2
Chamurappi:
Proč <footer>?
To som tam napísal iba formálne, aby bolo vidieť, že ide o pätu stránky. Žiadny problém, v pohode tam môžem napísať <div id="footer">, šlo mi len o tú názornosť.

_fantomas:
nejde skript upraviť aby tam nepísal tie písmenka?
Tie písmenka - ja tam vidím iba veľké E. Nazýva sa to vedecká notácia, ak si dával pozor na matike v 8. triede základky, tak vieš, že to znamená 2.1457672119141 * 10^-6 („2.1457672119141 krát 10 na mínus šiestu“), čo je tých 0.0000021457672119141.

Ale ak chceš, áno, skript tak upraviť ide:

<?php echo (str_replace('E', '', (string) 0.0000021457672119141)) ?>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: