Autor Zpráva
Jendak
Profil *
Ahoj,
jak vytvářet ajaxem (s jQuery) divy, které budou mít různou šířku a výšku?
Představuju si to následovně:
Budu mít tabulku, každá řádka bude obsahovat název, šířku, výšku a tlačítko. Kliknutím na tlačítko v řádku by se div o daných rozměrech zobrazil. Pokud bych kliknul na další tlačítko v jiném řádku, zobrazil by se další div. Opětovným kliknutím na příslušné tlačítko by se div schoval.

Tabulku generuju přes PHP, takže není problém posílat data (název, šířku a výšku) divu PHP scriptem. Kód v PHP zvládám sám, ale AJAX zatim nedávám. Pomůžete mi někdo? Díky moc
juriad
Profil
Na to nepotřbeuješ ani jednu ze zmíněných technologií. Stačí ti obyčejný JavaScript.
http://kod.djpw.cz/fucb
Jendak
Profil *
Díky. Ten kód je super. Ale zapomněl jsem na podstatnou věc. Potřebuju aby server věděl, jestli byl vytvořený div i potvrzený. Nepotřebuji tedy tlačítko viditelnost, ale POTVRZENO. A na to už předpokládám budu potřebovat PHP. Prostě kliknu na tlačítko POTVRZENO a na server se odešle, že div_id=?? byl potvrzený. A to je asi poslední věc se kterou si nevím rady.
Ještě jednou díky.
Jendak
Profil *
Zdravím,
tvůj script jsem použil, a divy se vytvářejí (rozměry tahám z hidden inputů). Jenže já potřebuji, aby byly divy draggable a jejich pozice se pak ukládala. Našel jsem si teda ještě následující script (http://stackoverflow.com/questions/16324557/save-position-of-jquery-draggable-divs-using-php (1 answer))
$(function() {
  $( "#misto div" ).draggable({ 
    stack: "#misto div",
      stop: function(event, ui) {
          var pos_x = ui.offset.left;
          var pos_y = ui.offset.top;
          var need = ui.helper.data("need");

          //Do the ajax call to the server
          $.ajax({
              type: "POST",
              url: "your_php_script.php",
              data: { x: pos_x, y: pos_y, need_id: need}
            }).done(function( msg ) {
              alert( "Data Saved: " + msg );
            }); 
      }
  });
});
Oba dva scripty sami o sobě fungují, ale nespolupracují. Když vytvořím div ručně, lze s ním pak pohybovat. Když nechám vytvořit div tvým scriptem, nelze. Díky moc za rady.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0