Autor Zpráva
Prochy
Profil
Zdravim zdejší diskutující,

řešim tu jeden problém. Potřeboval bych uploadovat soubory nejlépe pomocí Drag and Drop, ale potřeboval bych tím načíst pouze cestu k souboru File inputu, jen se bojim, že to nebude možné. Je to z toho důvodu, že bych potřeboval k těm souborům přidat nějaký text do DB a já sem vždy našel pouze D&D, kde se po přenesení souboru do okna hned začne daný soubor nahrávat, což já bych právě k tomu potřeboval přidat nějaký doplňkový text, takže bych to potřeboval až nakonec potvrdit nějakým submitem. Vím, že by to šlo asi tak, že bych tam první dal ten input text a až poté bych tam dal Drag and Drop a tím bych tam při uploadu doplnil ten text, ale byl bych radši, kdyby to šlo udělat přes ten submit. Také jsem nikde nenašel, že by šla nastavit File inputu cestu nějak externě(např. přes JS), myslel sem si, že by to mohlo být tím, že je nutné nahrát ten soubor např. do paměti odkud se to pak uploaduje, ale to je pouze doměnka.

Děkuji za navrhžené řešení.
_es
Profil
Prochy:
Také jsem nikde nenašel, že by šla nastavit File inputu cestu nějak externě(např. přes JS)
Nejde to z bezpečnostných dôvodov - je to hodnota len na čítanie. A aj pri čítaní sa v novších prehliadačoch nezobrazí skutočná cesta k súboru.
„Pretiahnutie“ súboru do formulára s <input type=file> nefunguje? - Možno to bude fungovať len v novších prehliadačoch.
Prochy
Profil
_es:
Nejde to z bezpečnostných dôvodov - je to hodnota len na čítanie.
Jo, tak to jsem si myslel no.

‚Pretiahnutie‘ súboru do formulára s <input type=file> nefunguje? - Možno to bude fungovať len v novších prehliadačoch.
Funguje, ale pouze v některých, např. v mé oblíbené opeře 12.17 ani prd.

No asi to udělám Drag & Drop a potom tam vložim ten údaj do té DB. Svět se snad z toho nezhroutí. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0