Autor Zpráva
joe
Profil
Rád bych se podělil se svou šablonou pro generování JavaScriptové API dokumentace pomocí JSDoc3, protože všechny, které jsem našel se mi zdály docela ošklivé :-) a tak nezbývalo nic jiného, než věnovat chvíli něčemu, co se (mi) bude příjemně prohlížet.

Přijímám návrhy, nápady a připomínky k dalšímu vylepšení!

Ukázka: Vygenerovaná dokumentace
Stáhnutí: repozitář na GitHubu

(barevně jsem vycházel ze své šablony pro Adminer 4)
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
Koukám na ukázku.
1) Ze zaškrtávátek show inherited, public, protected a private funguje jen to první.
2) Jen náhodou jsem zjistil, že klik na řádek s metodou rozbaluje podrobnosti, včetně odkazu na zdroják příslušné metody …
3) … který ovšem při kliku nic nedělá. Zřejmě je zablokovaný skriptem, můžu si ho ovšem otevřít do nového tabu.
4) Koukám tedy na obarvený kód. Když ho chci zkopírovat, v Exploreru se kopíruje i včetně čísel řádků, ve Firefoxu 11 nejde označit a v nové Mozille se kopíruje bez odřádkování. V obou Mozillách se zobrazují prázdné řádky nižší než ostatní, takže číslování nevypadá hezky.
5) V Exploreru 8 nefunguje odkazování na konkrétní řádek, protože používáš document.getElementsByClassName. Proč nejsou ídéčka řádků natvrdo v HTML?
6) @param {int} count Count of steps — připadá mi zvláštní mluvit u JavaScriptu o typu int.
joe
Profil
Díky za vyzkoušení, co půjde, tak opravím. Používám to převážně pro své dokumentace, nepředpokládám, že bude někdo prohlížet dokumentaci k JavaScriptu v IE :-)

1 - Kde jsi to prosím zkoušel? V té ukázce se zdá, že fungují všechny, kromě prvního, tam je nějaký problém - na to kouknu, zkoušel jsem tady

2 - Ano :-) šipka by byla vhodná, doplním.

3 - Odkazy opravím.

4, 5 - Jen jsem obarvoval, nezkoušel jsem a nevím, co se na výpis skriptu používá, můžu se na to až bude čas kouknout a nebo uvítám pull request :-)

6 - Opravím, zvyk z jiných jazyků (má tam být samozřejmě number)


(Chamurappi:)
Jinak nebyl by nějaký rozumný nápad, jakým způsobem řešit vyhledávání v dokumentaci? (pár tipů mám, ale rád bych předem viděl i jiné nápady)
joe
Profil
Tak upraveno, zaškrtávátka jsem přepsal, u řádků je šipka (v chytrých prohlížečích se otočí), odkaz v detailu metody je opravený, obarvený kód jsem trochu upravil pro Firefox, řádky jsou označené i v IE8. int přepsán na number.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0