Autor Zpráva
xlifer
Profil
Tady jsem objevil nějakých 20 free rich editorů.

Nemáte s některým přímo zkušenosti z praxe, zda je ok a doporučili by jste?

Potřebuji nějaký editor pro TEXTAREA (BB code ne). Stačí pouze základní, nemusí tam být zase extra moc věcí. Zákldní myslím, tučný text, kurzíva, podtržené, odkaz, odsazení, odrážky, barva a velikost textu. Ostatní jako smajlíky, obrázky, atd. nemusí být.

Díky za případné tipy i zkušenosti.
Radek9
Profil
xlifer:
Mám zkušenosti s CKEditorem a s TinyMCE. Oba jsou skvělé, ale s CKEditorem se mi pracovalo lépe. Lehce se implementuje a existuje k němu hromada pluginů a vzhledů. Navíc má skvělé API, takže se pro něj dají velice jednoduše psát vlastní pluginy.
xlifer
Profil
Jak to tak procházím, tak mě docela na první pohled a získání prvních informací docela dost zamlouvá NicEdit, i když má už ukončenou podporu ze strany autora, ale myslím, že na tom již není co vyvíjet... A ještě navíc je pod licenci MIT, takže úplně a zcela zdarma i pro komerční použítí bez jakýchkoliv omezení. Jedinou podmínkou je uvedení autora a podmínek, tak jak to je v kódu předchystáno v hlavičce, ale to je detail.
Chamurappi
Profil
Reaguji na xlifera:
Potřebuji nějaký editor pro TEXTAREA
Dovolím si podotknout, že všechny tyto editory nahrazují element <textarea> za něco úplně jiného. Není to nadstavba pro <textarea>, ale náhrada za něco s atributem contenteditable. Samotné jádro WYSIWYGu obsahuje přímo sám prohlížeč, skripty, které nacházíš, jsou jen obaly kolem něj. Napsat si vlastní jednoduchý editor je celkem jednoduché. Čímž tedy nechci říct, aby ses do něčeho takového pouštěl… měli bychom s tím moc práce :-)

Nemáte s některým přímo zkušenosti z praxe
Mám zkušenosti s FCKEditorem (ještě než ztratil z názvu F). Pár let jsem ho upravoval, nelíbil se mi.
Chvíli jsem na zakázku upravoval i NicEdit. Také se mi moc nezamlouval.
Jsem asi moc vybíravý.
xlifer
Profil
Chamurappi:
Samotné jádro WYSIWYGu obsahuje přímo sám prohlížeč, skripty, které nacházíš, jsou jen obaly kolem něj. Napsat si vlastní jednoduchý editor je celkem jednoduché. Čímž tedy nechci říct, aby ses do něčeho takového pouštěl… měli bychom s tím moc práce :-)
Abych se přiznal, tak pro mě to je objevení ameriky, protože jsem netušil, že jádro je součástí prohlížeče a všechny tyto editory jsou pouze obalem, resp. contenteditable. No, člověk se pořád učí něčemu novému. Jinak nebojte, nechci vytvářet, zatím :-), svůj vlastní editor a určitě se spokojím se s některým z již hotových a odladěných "obalů" editoru. Nicméně, díky za info.

Chamurappi:
Mám zkušenosti s FCKEditorem (ještě než ztratil z názvu F). Pár let jsem ho upravoval, nelíbil se mi.
Chvíli jsem na zakázku upravoval i NicEdit. Také se mi moc nezamlouval.
Jsem asi moc vybíravý.
A jen tak pro zajímavost, v čem se nezamlouval? Jsou s editorama nějaké konkrétní problémy o kterých je třeba dobré vědet než se clověk pustí do jejich využívání nebo v tom je spíše subjektivní pocit a hodnocení toho řešení, jak je napsán kód, atd.
Chamurappi
Profil
Reaguji na xlifera:
A jen tak pro zajímavost, v čem se nezamlouval?
FCKEditor poskytoval uživateli moc velkou volnost, kterou šlo příliš pracně omezovat, výsledný kód byl moc jednoúčelový (i kdyby šlo mít jednotné HTML pro desktop a mobil, mít jednotné HTML napříč trojicí redesignů už je horší) a obtížně se doplňovaly věci, které měly být viditelné a upravitelné jen při editování. Po pár letech bastlení jsem FCKEditor zahodil a napsal si vlastní schématický WYSIWYG, z něhož leze JSON s obecným popisem bloků, nikoliv přímo HTML.

Na NicEditu se mi nelíbilo, že měl v sobě připravené mechanismy na doplňování nových vlastností, ale ty nestačily na to, co jsem chtěl (a zejména rychle potřeboval) doplnit, tak jsem je musel trochu přiohnout. Ve vnitřnostech NicEditu jsem viděl, že některé činnosti dělá zbytečně komplikovaně.

Jsou s editorama nějaké konkrétní problémy o kterých je třeba dobré vědet
Asi ani moc ne. Jak jsem již psal, jsem nejspíš moc vybíravý. Soudě dle dotazů zde na DJPW bývá u těchto editorů nejnáročnější přečíst si dokumentaci :-)
xlifer
Profil
Chamurappi:
Dovolím si podotknout, že všechny tyto editory nahrazují element <textarea> za něco úplně jiného. Není to nadstavba pro <textarea>, ale náhrada za něco s atributem contenteditable. Samotné jádro WYSIWYGu obsahuje přímo sám prohlížeč, skripty, které nacházíš, jsou jen obaly kolem něj. Napsat si vlastní jednoduchý editor je celkem jednoduché. Čímž tedy nechci říct, aby ses do něčeho takového pouštěl… měli bychom s tím moc práce :-)

Po nějakém čase se vracím a chci si vykoušet pohrát s tvoji ukázkou , kde jsi použil jako př9klad Bold, Italic a Seznam. Kde lze najít seznam všech funkcí, které lze dosadit? Např. pro odkaz <a href=... atd. Moc díky za info, ale v Google jsem neuspěl, což se přiznávám předem :-)
juriad
Profil
Viz developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/Document/execCommand. Pro odkazy je to třeba příkaz createLink.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0