Autor Zpráva
tazatel
Profil *
Mám form, v něm textareu. Náhodou jsem zjistil, že zatímco value vrací její aktuální obsah (tzn ten člověkem upravený), innerHTML vrací to, co tam bylo v okamžiku, když se ta stránka otevřela, tzn. než ten text začal měnit. Toto mi funguje v opeře 12.16. Můžu se spolehnout na stejnou funkčnost napříč prohlížeči?

  el=document.getElementById("ta"); 
  alert (el.innerHTML);
  alert (el.value);
Chamurappi
Profil
Reaguji na tazatele:
Na innerHTML se u <textarea> spoléhat určitě nemůžeš. Nemá smysl používat cokoliv jiného než value.
tazatel
Profil *
Chamurappi:
ok, nevadí. Dám to ještě do nějakýho hiddenu a pak to vezmu z něj. Jen když jsem tohle zjistil, napadlo mě to použít. Díky.


(vlastně bude lepší si místo hiddenu sáhnout do databáze, ale to už sem nepatří)
_es
Profil
tazatel:
Použi vlastnosť defaultValue.
Jcas
Profil
S tím value mám menší problémy. Nedávno jste mne upozorňovali na to, že i <select> má value, i textarea. Ale v kombinaci s html a php? Když nechám php vypsat <textarea value='neco'>, tak bude area prázdná. Stejně tak u selectu, pokud nedám určitému option seleceted.
Jan Tvrdík
Profil
<textarea value='neco'> je blbost, musíš vypsat <textarea>neco</textarea>. Vlastnost value rozhraní HTMLTextAreaElement (ta existuje) je něco jiného, než atribut value HTML tagu <textarea> (ten neexistuje).
juriad
Profil
Jcas:
Textarea a select mají JavaScriptovou vlastnost value, ale nemají HTML atribut value. Rozlišuj tyto dvě reprezentace.
To, jak s prvkem formuláře pracuješ v JavaScriptu skoro vůbec nesouvisí s tím, jak je zapsaný v HTML.

V HTML je element textarea vždy zapsaný párovým tagem; výchozí hodnota je reprezentována hodnotou mezi počátečním a koncovým tagem.
V HTML je element select také párový tag; jednotlivé volby jsou reprezentovány podelementy option. Výchozí volbou je option s atributem selected.
Jcas
Profil
Dík, ten párový tag je jasný. Uzavření tagu jsem vynechal jako zbytečnost pro můj dotad. Mě prostě nešlo do hlavy, že když JS nastavím value pro select i textareu, tak se to vybere, vyplní a když to udělám v html, tak nikoliv.
tazatel
Profil *
_es:
tazatel:
Použi vlastnosť defaultValue.

Koukám na to a úplně tomu nerozumím. To je text, který tomu můžu přiřadit a zase ho z toho číst a on se nijak neprojeví?
_es
Profil
tazatel [#9]:
Nie, to je text zobrazený pri načítaní stránky, pred jeho úpravou editovaním alebo pomocou JS. Akosi nechápem, čo a prečo by si tam chcel „priraďovať“.
tazatel
Profil *
_es:
to je text zobrazený pri načítaní stránky, pred jeho úpravou editovaním alebo pomocou JS.

Já jsem to z té dokumentace úplně nepochopil tak si to otestuju a uvidím. Tak jak to píšeš, by to mohlo být přesně to, co potřebuju. Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0