Autor Zpráva
Pool
Profil
Jde nějak zařídit, aby došlo k zastavení načítání stránky (ve všech prohlížečích) a tím tedy všechny příkazy pod touto zastavavovací sekvencí nebyly už načteny? Někdo tu radil příkaz window.stop, ale nějak mi nefunguje, s javou moc nepracuji, tak prosím o lama odpověď :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Poola:
Spíš nejde. Co konkrétně potřebuješ zastavit?

s javou moc nepracuji
To nevadí, JavaScript není Java.
Radek9
Profil
Pool:
Nějak nechápu, co přesně chceš zastavit. Pokud načítání zbytku prvků na stránce, tak to asi moc dobře nepůjde. Pokud jen běh aktuálního scriptu, tak stačí vyvolat neodchycenou výjimku.
Pool
Profil
Radek9:
Jo, bohužel bych potřeboval zastavit načítání zbytků prvků na stránce (ne běh aktuálního scriptu). A jestli to nejde, tak bych měl dotaz, zda nejde aspoň nějakým skriptem časování nastavit nějakou prodlevu v načítání zbyteku stránky nebo třeba skriptem čekat na kliknutí myši?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Poola:
Proč to potřebuješ? Nejprve jsi psal o všech příkazech, nyní o načítání prvků — tím myslíš stahování dalších obrázků apod.?

nejde aspoň nějakým skriptem časování nastavit nějakou prodlevu v načítání zbytku stránky
Ne. Když se v JS něco časuje, nastaví se událost do budoucna (přes setTimeout), aktivní čekání v prohlížečích neexistuje.
Pool
Profil
Chamurappi:
Potřebuji prostě klasické zastavení, aby se už nic dalšího ze stránky nenačetlo, ať se jedná o cokoliv. Prostě v programování If ..., Else "něco" a to něco potřebuji STOP :-).
_es
Profil
Pool:
Potřebuji prostě klasické zastavení,
Pochybujem, asi chceš niečo iné.

Niektoré prehliadače podporujú metódu stop, no akosi nerozumiem, k čomu praktickému ti neúplne načítaná stránka bude. Okrem toho sa veľa vecí načítava asynchrónne či z cache, takže po zavolaní metódy nie je isté, v akom presne neúplne načítanom stave stránka zostane. Riešenie aj pre staršie IE by malo byť (stackoverflow.com/questions/1286675/i-want-to-stop-the-browser-request-when-user-clicks-on-any-button-from-ui-like):
try{
    window.stop();
   }
catch(e)
{
    document.execCommand('Stop');
} 
No malo by to byť rovnaké ako stlačenie prehliadačového „Stop“, teda ak niečo napríklad „ťahá“ JS cez AJAX, tak to pobeží ďalej.
Pool
Profil
Díky za tipy, řešení uvedené na tom odkazu fungují, bohužel jak píšete, problém je s asynchrním načítám stránky a k zastavení dojde i dříve, než by třeba mělo. Díky všem, problém budu muset vyřešit úplně nějak jinak.
_es
Profil
Pool [#8]:
Mal by si dostatočne opísať, čo vlastne chceš, lebo máš v tom asi zmätok:

všechny příkazy pod touto zastavavovací sekvencí nebyly už načteny
Čo si predstavuješ pod „príkazmi“? Príkazy JS? Element Script „beží“, až keď je načítaný celý, nie je to tak, že by ho prehliadač spustil neúplne načítaný. Pod „nenačítaním“ má byť presne čo? „Nenačítanie do stránky“, či „nenačítanie zo siete“?

zda nejde aspoň nějakým skriptem časování nastavit nějakou prodlevu v načítání zbyteku stránky nebo třeba skriptem čekat na kliknutí myši?
Ak je ten „zbytek stránky“ dynamicky generovaný v JS, tak to ide.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0