Autor Zpráva
Tomáš123
Profil
Zdravím,
Potreboval by som, aby po kliknutí na nejaké mesto v mape, JavaScript zobrazil zo skrytých riadkov tabuľky iba tie, v ktorých sa dané mesto spomína...Úlohou skriptu by teda bolo po kliknutí zmeniť display: none; na display: block;.

Vedeli by ste ma prosím naviesť na správnu respektíve jednoduchšiu cestu?

Za každú radu vopred Ďakujem.
joe
Profil
Budeš muset nějakým způsobem provázat místo na mapě s řádkem v tabulce. Pokud místem na mapě myslíš přímo nějaký bod (pin, marker, ...), pak to jde celkem jednoduše. K markeru přiřadíš nějaký identifikátor a řádkům tabulky, které jsou s tímto markerem spojené nastavíš ten samý identifikátor. Při nějaké události (kliknutí) pak jen vyhledáš řádky s identifikátorem toho markeru, kde došlo k události. Nalezené řádky zobrazíš.
Tomáš123
Profil
joe:
Pokud místem na mapě myslíš přímo nějaký bod (pin, marker, ...)
Mal som v pláne do obrázka značiť body s priemerom 4 až 10px podľa veľkosti mesta. Inak, chcel som použiť obrázok s elementmi <area>. Aký máš na to názor?

Prosím ťa, ako by vyzeral skript, ktorý po kliknutí zmení display: none; na display:block;

Ďakujem
joe
Profil
Proč nepoužít třeba Google mapy?

Tomáš123:
Prosím ťa, ako by vyzeral skript, ktorý po kliknutí zmení display: none; na display:block;
Pokud máš jQuery, tak jednoduše, pomocí toggle()
Tomáš123
Profil
joe:
Pokud máš jQuery
Nemám. Vedel by si mi to prosím napísať? Iba onclick...display:block;, sám to neviem urobiť, ale je to najviac pár riadkov.

Budem vďačný.
joe
Profil
Tomáš123:
Co neumíš napsat? Podmínku napsat umíš? Ta je if. Hodnotu CSS vlastnosti z elementu získáš element.style.display, může nabývat různých hodnot, nejenom block nebo none. Cílem je tedy přenastavit hodnotu na něco jiného a to už je jen například element.style.display = "none";.
Tomáš123
Profil
joe:
Co neumíš napsat?
Nepohoršuj sa, prosím. JavaScript som iba videl, neviem s ním pracovať a teraz to skrátka potrebujem. Ospravedlňujem sa, že to žiadam, ale sám si to neviem napísať. A nemysli si, že ťa iba využívam a sám ani nepohnem zadkom. Je to inak, ale s týmto si neviem poradiť.
Jcas
Profil
Tomáš123:
Chceš konec, ale není vyřešen začátek. Samotná změna hodnoty display je jeden řádek na konec.
Ale jak bude vypadat mapa? Co předá onklick jako parametry?
Dej sem ukázku mapy a pak ti někdo poradí.

Mně by zajímalo to jquery a toogle(). Na to se musím kouknout. Jestli to Jquery dokáže zpracovat, tak to znamená, že kliknutí v google mapy dokáže něco předat.

Je tedy zajímavá otázka, co to něco je a jak to zpracovat?
Tomáš123
Profil
Jcas:
Dej sem ukázku mapy a pak ti někdo poradí.
Mapu ešte nemám hotovú. Už mám vytvorený obrázok. Ešte je nutné na obrázku vytvoriť body, ktoré budú zodpovedať pozíciám miest. A zatiaľ nemám ani predstavu, ako by mohol skript vyhodnocovať podľa čoho bude riadky zobrazovať.
Jcas
Profil
Skrývání a odkrývání textu na přání uživatele
Ani jsem nemusel dlouho hledat. Tušil jsem, že to je přimo zde na "jakpsatweb" v základních příkladech.
Tomáš123
Profil
Jcas:
Ďakujem, toto som chcel.
TomasJ
Profil
Tomáš123:
Pokud to potřebuješ a není to vyloženě proto, že to umět chceš, doporučuji ti nějaký JavaScriptový framework. Jedním z nich je například jQuery. Není to určitě nejlepší volba, protože jsou i lepší frameworky, ale jQuery je snad nejrozšířenější. Na netu najdeš spoustu návodů. Pokud si psaním skriptů chceš vydělávat, měl bys o tom začít uvažovat. Musíš se rozhodnout, jestli se ti časově (i do budoucna) vyplatí používat jQuery, nebo se budeš 3/4 dne trápit s jedním skriptem na skrývání/odkrývání elementu. S jQuery k tomu rovnou můžeš mít i nějaký efekt. Jinak je obecně známo, že čas = peníze.
Tomáš123
Profil
TomasJ:
Pokud to potřebuješ a není to vyloženě proto, že to umět chceš, doporučuji ti nějaký JavaScriptový framework.
Pochopil si ma správne. Mám za úlohu urobiť to, čo som popísal v [#1] príspevku, no nemám na to potrebné znalosti. Normálne by som to odmietol alebo objednávateľovi oznámil, ale odmena ja dosť vysoká na to, aby som to neurobil. A prvé, čo mi napadlo, bolo ísť sa to opýtať sem na diskusiu.

Knižnicu jQuery som nikdy nechcel používať, chcel som si skripty vytvárať sám, ale teraz asi nemám na výber. Skúsim nájsť nejaký skript a keď budem mať problém alebo nebudem vedieť nič nájsť, či prepojiť, ozvem sa sem.

Ďakujem všetkým za doterajšiu pomoc.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tomáše123:
Knižnicu jQuery som nikdy nechcel používať, chcel som si skripty vytvárať sám, ale teraz asi nemám na výber.
Vždycky máš na výběr. Zbavit se závislostí na jQuery je těžší, než je zavést.
Tomáš123
Profil
Urobil som to podľa príkladu, ktorý sem vložil [#10] Jcas. Všetko mi funguje, ale chcel by som sa ešte opýtať, ako zariadim, aby sa prvok skryl aj vtedy, keď kliknem inam do stránky. Ďakujem za rady.
joe
Profil
Tomáš123:
Jen bych doplnil Chamurappiho, že stejný "problém" je prakticky s jakoukoli knihovnou, ale je potřeba si uvědomit, že jsou tady od toho, aby nám všem usnadnili práci a tím pádem i čas.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0