Autor Zpráva
petr_1
Profil *
Chtěl bych poprosit o radu, jak zjistit, který element má focus.
Zřejmě to bude něco jednoduchého, pročetl jsem tu několik diskuzí zabývajících se podobnými tématy, ale nikde jsem to nenašel. Potřebuji, aby do nějaké proměnné šlo id objektu, ve kterém je kurzor.
Yuhů
Profil
nejsem si jistý, zda to jde, nikdy jsem to neviděl použít
Leo
Profil
Muzete si pohrat s udalosti onmouseover, ale to se tyka kurzoru MYSI, zatimco TEXTOVY kurzor muze v te chvili byt uplne jinde. K cemu to cele ma slouzit? Leo
Tin
Profil
nechá se zjistit, že element má fukus a pak něco udělat ( ...onFocus="akce"...)
pokud to uděláš u všech, teoreticky by to pak mělo jít nějak ohlídat

něco ve smyslu "dokument-element-onFokus: return ID" asi neexeistuje

co potřebuješ? Třeba to půjde úplně jinak.
petr_1
Profil *
Dobře, tak slevím :-) Stačí mi když o konkrétním objektu zjistím, zda má focus.
Mám několik elementů a chci při kliku na tlačítko změnit text v tom, ve kterém je zrovna kurzor, a zároveň ošetřit, aby se akce prováděla pouze u vybraných elementů.
Tin
Profil
moment. imnsho: Když KLIKNEŠ na nějaký prvek, tak TENTO prvek získává fokus a ostatní fokus ZTRÁCÍ, tzn. tvůj dotaz je nesmyslný.

Takhle jak to píšeš už to imho půjde:
každý z těch tvých elementů při onBlur (=ztráta fokusu) bude mít nejaka_promena=jmeno_prvku
a tlačitko při onClick zavolá funkci, která si podmínkou vybere daný prvek a neco s nim udela

Doufam, ze jsem ti pomohl, že už si to převedeš do scriptu a že ti to bude fungovat
Leo
Profil
Mozna mate mylnou predstavu, co je v JS focus, rada elementu ho vubec nepodporuje, inputy ale ano. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0