Autor Zpráva
Fisak
Dobrý den, hledám nějaký skript nebo radu jak tento skript napsat abych mohl označovat nějaký div a podle toho vykonat určitou akci.
např.
mam tři divy "jedna" "dva", "tri" a když kliknu na nějaký z těchto divů tak napřiklad jejich pozadí zezelená. A když kliknu na jiný nebo jinak mimo div tak pozadí dotyčného divu opět dostane svojí původní barvu pozadí. A když bude tento div označený a kliknu na určité tlačítko na klávesnici např. 1, 2, 3, nebo 4 tak se mi spustí skript takto skript.php?divid=jedna&press=1 a potřeboval bych aby se tento skript vykonal bez refreshe.. Tzn. nejspíše by bylo dobré použít ajaxové řešení jquery. Prosím neví už někdo o takovémto skriptu? Nebo nenavedl by mě někdo správným směrem co hledat? Předem děkuji za odpovědi.
mimochodec
Takže chceš tři divy, které se vizuelně budou chovat jako položky menu, tzn. na kliknutí se aktivní položka označí, případná minulá označená se odznačí. A zároveň se provede nějaký ajax, na položku navázaný. Je to tak?
Fisak
mimochodec:
No skoro jste to trefil. Právě se zároveň nemá provést nějaký ajax. Ajax se má provést až po zmáčknutí nějakého tlačítko. Např označím první div a zmáčknu klávesu "1" tak se prověde ajax (skript.php?divid=jedna&press=1) ale pokud nebude žádný div označen tak při zmáčknutí tlačítka "1" se nic nestane
Bubák
Fisak:
Tzn. nejspíše by bylo dobré použít ajaxové řešení jquery.
Na AJAX nepotřebuješ jQuery. Dokonce i bez AJAXu se můžeš obejít, funkce se vykoná ve skrytém IFRAME.
mimochodec
Fisak:
S tím neporadím. Umím to udělat jen hloupým JS, za který by mi tady vynadali :) Prostě těm divům přiřaď onclick a jemu předej id onoho divu. V JS pak tomu divu podle id přiřaď nějakou třídu a těm druhým dvěma ji odeber. Pohlídání kláves pak bude extra JS, s tímto nesouvisející. Ten si ty divy projde a bude hledat ten, který tu třídu má. A pak porvede nějaký ajax, kterému id vybraného divu předá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: