Autor Zpráva
joseff
Profil
Dobrý den, v zařízení, které používám je velmi málo místa. Běží tam Linux a v něm starší verze velmi osekané mozilly.
Já potřebuji realizovat otočení kompletní HTML stránky o 180 stupňů.
Potřebné instrukce jsem si našel, jsou to:
-moz-transform:rotate(90deg);
filter: fliph;
V PC mi to funguje, ale když takto upravenou stránku překopíruji do zařízení, tak se zobrazuje normálně, neotočeně.
Zjistil jsem, že toto otáčení je implementováno do mozilly od verze 3.5
Řešením by bylo do zařízení dát novější verzi mozilly, která to podporuje, ale problém je skoro nulový prostor,
takže bez šance.
Proto bych se chtěl zeptat, zda je možno do mozilly jenom překopírovat nějaký malý soubor (script nebo modul) který toto
podporuje aby to mozilla mohla využívat? Zatím jsem nic takového nenašel, všude se spíše řeší použití potřebných
instrukcí pro otočení.
Jediné, co jsem našel je, že HTML5 má podporovat různé efekty s grafikou a videem.
No a tam asi není HTML5 a asi by stačilo jenom něco překopírovat.

Nebo je možno, někde v interním nastavení mozilly přidat instrukci, aby se kompletně celá stránka
trvale otočila o 180 stupňů?

Toto bych chtěl vyřešit, protože v budoucnu to asi bude potřeba častěji.

Předem děkuji za jakékoliv rady, odkazy nebo potřebné soubory, které pomohou vyřešit tento problém.
MartinP
Profil *
A co třeba otočit celou obrazovku? Třeba přes xrandr -r číslo (číslo je od 0 do 3, nepamatuji si, co znamenají)
joseff
Profil
Aha, neřešit to v HTML, ale v Linuxu, zajímavá možnost, to mě nenapadlo.
Složitější bude udělat ten prográmek pro naši verzi. To asi bude nutno nějak kompilovat.
Pokusím se o to, ale itak by mě to zajímalo vyřešit v HTML.
_es
Profil
joseff:
Jediné, co jsem našel je, že HTML5 má podporovat různé efekty s grafikou a videem.
To asi preto, že pod „HTML5“ sú zaraďované aj záležitosti nie len priamo z HTML, ale aj z CSS či JS, teda ak to tá verzia Firefoxu v CSS nepodporuje, tak to logicky nemôžeš použiť. HTML značka na otočenie o 180° nie je.
joseff
Profil
No a o to mi právě jde, doplnit tam nějaký potřebný soubor, ale nevím jaký.
_es
Profil
joseff:
Prečo by sa mala vlastne takáto vec riešiť na úrovni prehliadača a nie na úrovni celého OS? Aký bude mať zmysel, ak budú stránka a zvyšná časť obrazovky voči sebe naopak?
Ak to však naozaj treba, tak bude možno najjednoduchšie vytvoriť na to do Firefoxu vlastný doplnok. Pochybujem, že by na to stačilo niekde nakopírovať odniekiaľ stiahnutý nejaký súbor.
joseff
Profil
Já bych to klidně vyřešil na úrovni celého OS, kdyby tam již tato možnost byla.
- není, ale bylo by možno ji tam doplnit
Tohle zařízení funguje tak, že celé naběhne a jako poslední zapne mozillu a nyní
teprve naběhne obrazovka kde slouží HTML stránka jako jediná pracovní plocha.
Jiná grafická plocha tam není, jedině příkazový řádek konzoly.
K tomu doplňku, to právě nevím co a kam doplnit.
juriad
Profil
Doplněk do prohlížeče je stejně jen kupa JS a CSS, takže to nepomůže.
Patch Firefoxu nakopírováním jednoho souboru nepůjde - prohlížeč je mnohem komplexnější věc než si myslíš. Podpora jednhé vlastnosti v CSS znamená změnu v parseru, rendrování, javascriptu...

Co se tedy stane, pokud zadáš do konzole příkaz xrandr?
Mě funguje na otočení: xrandr --output DP-3 --rotate inverted
kde název získáš z výpisu xrandru bez parametrů - je to řádek, u kterého píše connected.


Není-li xrandr dostupný, ještě je možnost změnit to přímo v /etc/Xorg/xorg.conf (hledej rotate).
_es
Profil
joseff:
K tomu doplňku, to právě nevím co a kam doplnit.
developer.mozilla.org/en-US/docs/Building_an_Extension - asi to bude príliš náročné riešenie.

To prepínanie má byť dostupné z prostredia prehliadača, teda raz treba stránku otočiť tak a raz opačne, alebo je obrazovka trvale nevhodne a len ju potrebuješ softvérovo otočiť?
joseff
Profil
Tak xrandr tam zatím asi vůbec není
~ #
~ # xrandr
-sh: xrandr: not found
~ #
~ # xrandr --output DP-3 --rotate inverted
-sh: xrandr: not found
~ #
Ale šlo by to použít odsud:
http://ftp.stlinux.com/pub/stlinux/2.2/STLinux/sh4/stlinux22-sh4-xrandr-1.0.2-1.sh4.rpm

ale jak to přesně použít?

Potřebuji to trvale softwarevě otočit, ale přístupné by to později mohlo být i z HTML stránky tak,
že instrukci na otočení mozilla uloží do předem určeného souboru a provede se reboot zařízení.
Při náběhu provádí kontrolu obsahu souboru a tím by to šlo libovolně otáčet.
juriad
Profil
Prostě to rozbalíš v rootu toho zařízení. Hledej rpm extract.
Obsahuje to jednu binárku xrandr a příšlušnou komprimovanou manuálovou stránku:
opt
opt/STM
opt/STM/STLinux-2.2
opt/STM/STLinux-2.2/devkit
opt/STM/STLinux-2.2/devkit/sh4
opt/STM/STLinux-2.2/devkit/sh4/target
opt/STM/STLinux-2.2/devkit/sh4/target/usr
opt/STM/STLinux-2.2/devkit/sh4/target/usr/X11R7
opt/STM/STLinux-2.2/devkit/sh4/target/usr/X11R7/man
opt/STM/STLinux-2.2/devkit/sh4/target/usr/X11R7/man/man1
opt/STM/STLinux-2.2/devkit/sh4/target/usr/X11R7/man/man1/xrandr.1x.gz
opt/STM/STLinux-2.2/devkit/sh4/target/usr/X11R7/bin
opt/STM/STLinux-2.2/devkit/sh4/target/usr/X11R7/bin/xrandr



A ještě pastnu tu manuálovou stránku:
NAME
       xrandr - primitive command line interface to RandR extension

SYNOPSIS
       xrandr [-help]  [-display display] [-o orientation] [-q] [-v] [-s size] [-x] [-y] [--screen snum] [--verbose]

DESCRIPTION
       Xrandr  is  used  to set the screen size, orientation and/or reflection.  The -s option is a small integer index used to specify which size the screen should be set to.  To find out what
       sizes are available, use the -q option, which reports the sizes available, the current rotation, and the possible rotations and reflections.  The default size is the first size specified
       in the list.  The -o option is used to specify the orientation of the screen, and can be one of "normal inverted left right 0 1 2 3".

       The -x option instructs the server to reflect the screen on the X axis.  The -y option instructs the server to reflect the screen on the Y axis.  Reflection is applied after rotation.

       The -help option prints out a usage summary.  The --verbose option tells you what xrandr is doing, selects for events, and tells you when events are received to enable debugging.
joseff
Profil
Sice již začínáme odbíhat od HTML ale děkuji.
Již jsem to tam překopíroval a vzalo to. Problémeček je, že když zapnu otočení, tak to asi otočí,
ale pravděpodobně jen na VGA výstup. Já používám trošku jiný výstup, který je určený pro TV
a ten jakoby zamrzne, ale když to vrátím příkazem xrandr -o normal tak zobrazování opět funguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0