Autor Zpráva
Liberty
Profil
Rád bych dal svým návštěvníkům na výber v jednom formuláři udělat dvě akce ale nevím jak vytvořit podmínku pro action...myslím to tak jako že máme formulář clasickej


<form action="" method="post">
Jméno: <input type=text size=30>
Předmět: <input type=text size=30>
Zpráva: <textarea rows=4 cols=50></textarea>
<input type=submit value=odeslat>
<input type="radio" name="prepinac" value="prvni">Napište mi na centrum<br>
<input type="radio" name="prepinac" value="druha">Napište mi na seznam
</form>

když člověk zatrhne první "radio" tak by šel odkaz na akci která by poslala na centrum email a kdyby na tu druhý nastala by akce která by poslal email na seznam

mohl by mi někdo pomoct se scriptem? nemám ponětí jak to udělat
igamenir
Profil
<form name="formular" action="" method="post"
onSubmit="if (document.all.seznam.checked) formular.action = document.all.seznam.value; else formular.action = document.all.centrum.value;">
...
<input type="radio" id="centrum" value="mailto:já@centrum.cz">Napište mi na centrum<br>
<input type="radio" id="seznam" value="mailto:já@seznam.cz">Napište mi na seznam
</form>


Myslím, ale že taková volba nemá pro uživatele smysl.
Oswald
Profil
Pozor na to, takhle ti bez JS nenapíše nikam. Pokud to odesíláš PHPkem, tak bude lepší se podívat až na serveru, co ten člověk vybral a podle toho poslat.

Jinak z toho příkladu od igamenir, bych určitě zaměnil "document.all.seznam" na "document.getElementById('seznam')" stejně tak to centrum. Taky bych přidal do elementu noscript normální odkazy, pokud tam jinde nejsou.
igamenir
Profil
Oswald
Document.all.id mi funguje ve všech prohlížečích, takže nevidím důvod, proč to nahrazovat.
Fred
Profil
igamenir
Document.all.id mi funguje ve všech prohlížečích Tohle je ale velmi smutný příběh :-(
nevidím důvod, proč to nahrazovat to už není smutný příběh, to je tragédie.
Oswald
Profil
igamenir
Document.all.id mi funguje ve všech prohlížečích, takže nevidím důvod, proč to nahrazovat.

Já zase v dnešní době nevidím důvod používat proprietární document.all, když existuje "standardizovaná" alternativa, která funguje snad ve všech nearchaických (nejen) browserech, které mají byť jen matnou představu o pojmech DOM či JavaScript. Další info najdeš třeba v článku Document.all - omezená podpora v Mozille.
peta
Profil *
igamenir Jo, a neni nad to pouzivat vlastni funkci, kdyz to nechces cele opravovat...

function objGet(x)
{var d=document;if(typeof x=='string')
x=d.getElementById?d.getElementById(x):d.all?d.all[x]:d.layers?d.layer s[x]:null;
return x;}

Samozrejme si pouzivej, co je libo :)
Koukam, ze povazujes naprosto za bezpecne mit email napsany se zavinacem :) Browser si ulozi stranku do kesky, v kesce si najde stranku virus a pouzije mail k nekalym ucelum.
Zkus entitu... ja@seznam.cz
peta
Profil *
tak nic, tohle forum to prevedlo na zavinac... melo tam byt toto j a & # 6 4 ; s e znam.cz (bez mezer)
Liberty
Profil
děkuje všem co se namáhali, hodně mi to pomohlo ale naskytl se další problém...co když akce (action) jsou pro určitý name (proměnnou) jak zapíšu script aby pro tuhle akci evidoval tenhle name a pro druhou jiný?

pokud nechápete zeptejte se, pojusím se to formulovat trochu jinak
Leo
Profil
Zmenu action ve formulari JavaScriptem mel na strankach telefonniho seznamu Telecom, a mozna jeste ma, a dusledkem bylo to, ze bez JS si clovek pulku seznamu neprohledal... Leo
Mistr
Profil
melo tam byt toto j a & # 6 4 ; s e znam.cz (bez mezer)
A tohleto zabrání té internetové havěti, co prochází stránky, aby si ten e-mail našla a pak na něj posílala spam?

Co si myslíte o řešení navrhovaném v CSS knihovně na Intervalu? Má efekt? Jaká je jeho podpora v různých prohlížečích?

Předem díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0