Autor Zpráva
Dano_V
Profil *
Spravil som dlhý a zložitý výpočtový formulár, kde všetky operácie fungujú dobre, až na jednu maličkosť: Na konci všetky čísla sú uložené v premenných, 'x', 'z' a 'o', ktoré potrebujem sčítať a poslať do jedného inputu. Keď ich skúšam samostatne, tak to funguje dobre, keď ich ale tam napíšem všetky, tak mi vypisuje NaN. Keď ale výsledok z 'o' zapisujem ako posledný, tak sa sčítajú správne všetky. NaN sa vypíše iba keď zadám výsledky z 'x' a 'z'. Keď ale t+=o; tam nemám zapísané vôbec, vtedy aj to funguje dobre!

    }
t+=x;        
t+=z;
    }
t+=o;
f["suma"].value = zaokr(t);
}
Keď spravím prvú objednávku a stlačím gombík na "Ukončiť", objavuje sa možnosť vybrať spôsob dopravy. To je to 'o', s čím mám ten problém.

Celú stránku som dal na server na posúdenie.
Mohol by ma prosím niekto nakopnúť -)), aby som sa dozvedel, čo sa skriptu nepáči a mohol pohnúť ďalej?
Joker
Profil
Dano_V:
Protože o se bere z d a když v jo.doprava nic není checked, zůstane d undefined a číslo + undefined = NaN.

Mimochodem, Vy se v tomhle vyznáte? Zjevně ne, protože třeba k formuláři přistupujete jednou přes f a jednou přes jo. Proměnné by měly mít smysluplné názvy.
Dano_V
Profil *
Joker:
Mimochodem, Vy se v tomhle vyznáte? Zjevně ne, protože třeba k formuláři přistupujete jednou přes f a jednou přes jo.

Ten prístup som chcel ujednotiť, ale sa mi to nepodarilo, lebo tam, kde k inputom pristupujem z cykla mi inak fungovať nechcelo, a opačne, nemohol som použiť f tam, kde som k inputu pristupoval samotnému. Musel som to robiť tak, ako mi bol skript ochotný fungovať. Ale za toto vysvetlenie ďakujem, lebo som problém vyriešil tak, že som dal checked na radiové tlačidlo na nulu, a tak už d nie je undefined a mi to už celé funguje dobre.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0