Autor Zpráva
PetraPP
Profil
Ahojte,
moc se mě líbí fičurka (script), který je použit na Skrz.cz. Vím, že toto lze řešit odkazem například použitím #nahoru (do id="nahoru"). Mně se ale líbí to použití, že tlačítko nahoru se objeví dole v pravém rohu a zobrazí se až po chvíli, když půjdu na stránce níž.

Existuje takový script v jQuery. Ráda bych si takový script dala i na své stránce. Moooc se mě to líbí :)
Joker
Profil
PetraPP:
tlačítko nahoru se objeví dole v pravém rohu a zobrazí se až po chvíli, když půjdu na stránce níž.

To je docela jednoduché, v document.documentElement.scrollTop je uložené, o kolik (pixelů) je dokument odrolovaný.
Takže stačí na document.onscroll pověsit funkci, která zkontroluje, jestli document.documentElement.scrollTop je větší než nějaké číslo a pokud ano, zobrazí tlačítko.

Doplnění: Počítám tedy s tím, že roluje stránka jako celek a ne jen nějaký prvek na stránce (s overflow:scroll)
TomasJ
Profil
Já bych se osobně v dnešní době vykašlal tahat jQuery na efekty. CSS3 dává člověku strašně moc možností a funguje i na většině mobilů :)
Jediné co musíš udělat, je přidání k elementu CSS vlastnost transition (w3schools).
Podpora pro IE 8 jde zajistit pomocí CSS3 PIE.
Chamurappi
Profil
Reaguji na TomaseJ:
CSS3 dává člověku strašně moc možností a funguje i na většině mobilů :)
Jen malý zlomek, podobně jako na desktopu. Zrovna kombinace pozicování, která by toto řešila, bude na mobilech fungovat hůř.

Podpora pro IE 8 jde zajistit pomocí CSS3 PIE.
Ale transition ne. O kulaté rohy a gradienty zde nejde.


Reaguji na PetruPP:
Vím, že toto lze řešit odkazem například použitím #nahoru
Na Skrz.cz to také je odkaz. A když na něj klikám ve Firefoxu nebo Opeře, tak to nic nedělá (a ve starém Exploreru šipku vůbec nemám). To se ale asi tvůrci Skrz.cz jen tak nedozví, protože na podobné odkazy stejně nikdy nikdo nekliká :-)

Moooc se mě to líbí :)
Mně ne. Zabírá to místo, dodatečným zobrazením si to zbytečně vynucuje pozornost a je to jen dublování funkce prohlížeče. Většinou si podobnou šipku vymyslí grafik a ne někdo, kdo se snaží nad fungováním webu přemýšlet. Z toho pak vyplývá zajímavá ironie (patrná i na Skrz.cz) — odkaz nahoru mívá uplatnění jen v některých mobilních prohlížečích, ale protože bývá velký, tak se v mobilním zobrazení vyhodí… a trčí tedy jen na desktopu, kde by vůbec nikomu nechyběl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0