Autor Zpráva
matata8611
Profil
Ahoj,
na stránce http://promareality.cz/ je výpis pěti nejnovějších článků a aktualit. U každého článku je fb like a twitter tlačítko... Problím mám ten, že se to strašně dlouho načítá. Stránka je sice zobrazená, ale data se načítají třeba i 15s a píše to "čekám na fb" "čekám na tw"... dá se to prosím nějak zrychlit, aby to nenačítalo tak dlouho?

Děkuji moc.
jefitto44
Profil
No ono ten tuším plugin, čo sa FB týka sa načíta až keď je hotová stránka. Je tam tuším document.ready, alebo niečo také. Nijako inak to ovplyvniť nevieš... Nakoľko toto sú interné záležitosti facebooku.
K twitteru neviem nič, nakoľko ho nepoužívam
Str4wberry
Profil
Vidím následující možnosti.

1) Zrychlit načítání samotné stránky tak, aby zpomalení čekáním na ta tlačítka tolik nevadilo. Samotnou odezvu hlavní stránky pozoruji někde okolo 700 ms, což je samo o sobě hodně. Načítají se některé prvky, které na webu nejsou (vrací 404). To vše zdržuje načítání. Podívejte se ve vývojářských nástrojích na kartu Síť/Připojení, jestli nějaké požadavky nejsou zbytečné. Pomůže také snížení počtu nutných HTTP spojení sloučením stylů, skriptů a obrázků do jednoho souboru.

2) Sociální prvky můžete udělat statické nebo je načítat až na vyžádání – Tlačítka pro sdílení na sociálních sítích

3) Je otázka, zda má smysl zobrazovat ta tlačítka u každého náhledu článku.

4) Pro každé tlačítko Twitteru připojujete tentýž skript. Myslím, že by to stačilo jednou. Podobně jako u FB nebo G+.
<script>!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');</script>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: