Autor Zpráva
MichalKraut
Profil
Ahoj. V javascriptu se teprve učím, takže se omlouvám za případný nesmysl. Na stránkách které vytvářím potřebuji v aside načítat list o dejme tomu sedmi položkách. A za určitý časový interval by se ten list přepsal na jiný list. Ten list mám vytvořený pomoci externího scriptu. Když jsem to zkoušel měnit tak jak se mění obrázky tak mi to nefungovalo( nejspíše script nepodporuje name.) Nějaký nápad?
Děkuji za případné odpovědi
Str4wberry
Profil
Používat pro výběr elementu universálnější document.getElementById("idecko") nebo querySelector.

Zápis je sice o trochu delší než s name, ale nemusíte přemýšlet, kde to funguje a kde ne.
MichalKraut
Profil
Díky moc. Akorát můj problém to bohužel nevyřešilo. Osobně si myslím, že na to nejdu úplně nejlépe ale nějak nevím jak jinak.
v head mám
<script>
   kal = -1;
   cas = 1200;
   function kalendar(){
   odkazy = ["java/kalendar1.js","java/kalendar2.js"];
   if (kal+1==odkazy.length) {
   kal=0;
   }
   else {
   kal++;
   }
 
   document.getElementById("listy").src = odkazy[kal];
   window.setTimeout('kalendar()',cas);
   }
  </script>
a v těle potom
<body onLoad="kalendar()"><aside ><script id="listy" language="JavaScript" type="text/javascript" src="java/kalendar1.js">
a mám prostě načtenou jen tu jedničku. a na dvojku se to ne a ne změnit.
Str4wberry
Profil
Značka <script> je povinně párová. Přidejte tedy ukončovací značku </script>.
MichalKraut
Profil
tu tam samozřejmě mám akorát jsem zápis v těle nevypisoval celý
Str4wberry
Profil
Tak potom není problém v uvedeném kódu, ale ve skriptech, které měníte.

Když si vypíšete nastavovanou src, tak je vidět, že se to mění — Živá ukázka
_es
Profil
MichalKraut:
Prečo „normálne“ nevykonávaš príkazy, čo máš v "java/kalendar1.js" a "java/kalendar2.js" už v skripte, čo máš v HTML? Alebo nenačítaš JS „normálne“ ako <script src="java/kalendar1.js"></script> a nevoláš nejaké funkcie tam definované? Načítanie a spracovanie externého súboru nejaký čas trvá - rátal si aj s tým?
MichalKraut
Profil
No jde o to že ty skripty obsahuji jen dokument.write a list s položkami které má vypsat. Když ho dám provést samostatně jedničku tak se mi vypíše tam kam má. když změním src na dvojku vypíše se mi tam dvojka. Ale jakmile chci ať se plynule mění jednička na dvojku a tak pořád dokola. Tak to prostě nejede.
_es
Profil
MichalKraut:
No jde o to že ty skripty obsahuji jen dokument.write
Dávkuješ nám informácie o svojom diele po častiach a tak sme sa dostali k ďalšiemu problému: Časté potíže, zajímavosti a poučné debaty » Psaní metodou document.write po načtení stránky maže stránku.
MichalKraut
Profil
_es:
Děkuji ti mnohokrát. Teď už to funguje. Samotný zápis sice vypadá strašně s vypsaným listem na jednom řádku v poli, ale časem snad přijdu na lepší způsob

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0