Autor Zpráva
sloncz
Profil
Hezký večer, chtěl bych se zeptat co mám špatně na
<div style="width:50px;height:50px;background:red;" id="test" onclick="document.getElementById('#test').style.height='150px';"></div>
že to po kliknutí na čtverec nezmění velikost? :)
lionel messi
Profil
sloncz:
Je tam prebytočný selektor (znak #), správne:
<div style="width:50px;height:50px;background:red;" id="test" onclick="document.getElementById('test').style.height='150px';"></div>
xROAL
Profil
<div style="width:50px;height:50px;background:red;" id="test" onclick="document.getElementById('test').style.height='150px';"></div> 
ID uvádzaj bez mriežky. Mriežka sa používa v CSS (kde značí že ide o ID, bodka značí že ide o class).
sloncz
Profil
Oh, nenapadlo mě, že když se to tak používá v css, že se to tak nemůže používat i u js, omlouvám se a děkuji.
1Pupik1989
Profil
Myslíš, že jednodušší bude použít this nebo test jako ukazatel.

<div style="width:50px;height:50px;background:red;" id="test" onclick="this.style.height='150px';">
nebo
<div style="width:50px;height:50px;background:red;" id="test" onclick="test.style.height='150px';">
_es
Profil
1Pupik1989:
this nebo test jako ukazatel.
Myslím, že test nebude fungovať vo všetkých prehliadačoch. No malo by fungovať
onclick="style.height='150px'"
Vysvetlenie tu.
1Pupik1989
Profil
Omluvám se za mystifikaci, ale chcíplo mi připojení, než jsem to stihnul editovat. Druhá verze má problémy v IE < 8 a problémy jsou v firefoxu < 14. Mám pocit, že je to mimo quirkmode. Hlavně pak vznikají kolize, pokud někdo element nazve třeba "location". První varianta je fungující v quirku ve všech prohlížečích. Ostatní módy jsem netestoval, takže nedokážu posoudit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0