Autor Zpráva
sloncz
Profil
Zdravím, zkoušel jsem hledat na googlu (opravdu :)) ale bohužel jsem nic nenašel.
Můj dotaz zní, jestli by někdo nebyl tak hodný a nedal mi sem kód, aby na stránce byl div o velikosti třeba
250x250px a v něm od shora padalo například červené kolečko směrem dolů.
Dole by byl další div o velikosti 100x20px; a když by ta červená kulička dopadla až dolů a dotkla se toho druhého divu, tak by vyskočil alert("skvěle!"); a takhle by to bylo u každé z padajících červených kuliček.
Str4wberry
Profil
Živá ukázka
sloncz
Profil
Děkuji, jen je problém, že potřebuji, aby ten alert naběhnul jen v případě, že to kolečko dopadne na daný div a když spadne mimo něj, tak aby se provedlo například alert("škoda!");, takhle totiž to píše alert každou sekundu pomocí fce setInterval :/
Fisir
Profil
Reaguji na sloncza:
A ty si vážně myslíš, že ti tu budeme jen tak psát kódy šité přímo tobě na míru? To ti nepřijde mlčení u tvých dvou předchozích vláknech dostatečně výmluvné?

S elementem můžeš hýbat pomocí vlastností style.position, style.top, style.right, style.bottom a style.left. Zjišťovat pozici elementu můžeš přes getBoundingClientRect():
var rect = element.getBoundingClientRect();
console.log(rect.top, rect.right, rect.bottom, rect.left);
sloncz
Profil
Fisir, nehodlám se s tebou hádat a děkuji za radu :)
Hledám script na hru podobné té, co hledá uživatel zde Hledám javascriptovou hru, ale abych si nepsal přímo o celý kód, tak se ptám jen na to, co sám nezvládnu, od toho bych řekl, že taky toto forum je.
Fisir
Profil
Reaguji na sloncza:
Neříkám, že ptát se je špatně. Ovšem je ve tvém vlastním zájmu pokusit se vymyslet nějaké řešení, poslat ho sem (i když nefunguje) a diskutovat o něm. Takto se totiž na tebe většina kolemjdoucích vykašle.

Podařilo se ti tedy něco z toho, co jsem poslal, vykouzlit, nebo je třeba další nápověda?
sloncz
Profil
Zatím jsem u toho získávání souřadnic daného elementu (tady je to to kolečko)
Souřadnice zjistím a nechám si je vypsat do konzole nebo na stránku.
Akorát nevím, jakým způsobem provést to, abych když změním dráhu padání kolečka (bude na jiných souřadnicích, více od levého okraje), tak aby když bude ten spodní div přímo u něj, tak aby se provedla daná js funkce a když bude kolečko mimo ten spodní div nebo ještě pod ním, tak aby se provedla zase jiná js funkce.

<style>
.pro-kolecko {
    position: relative;
    width: 250px;
    height: 250px;
    overflow: hidden;
}
.kolecko {
    width: 50px;
    height: 50px;
    border-radius: 50%;
    background: red;
    position: absolute;
    bottom: 100%;
    -webkit-animation: spadnout 3s infinite;
    animation: spadnout 3s infinite;
}

.druhy-div {
    background: #000;
    width: 100px;
    height: 20px;
}

@-webkit-keyframes spadnout {
    from {
        bottom: 100%;
    }
    to {
        bottom: 0;
    }
}

@keyframes spadnout {
    from {
        bottom: 100%;
    }
    to {
        bottom: 0;
    }
}
</style>
<div class="pro-kolecko">
    <div onclick="showRect(this);" class="kolecko"></div>
</div>

<div class="druhy-div">sdasd</div>

<script>
function showRect(elem) {
  var r = elem.getBoundingClientRect()
  console.log(r.top, r.right, r.bottom, r.left);
}
</script>
yFang
Profil
sloncz:
Kdysi jsem dělal takovouhle blbost: http://kdeco.yfang.name/christmas-game/
Což je asi zhruba něco, co se snažíš udělat, tak se můžeš podívat. Ten kód není zrovna žádná hitparáda, ale jako inspirace by to mohlo stačit.
sloncz
Profil
[#8] yFang To je přesně to, co hledám, Skvělá práce :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0