Autor Zpráva
swisst
Profil
Zdravím!
Řeším následující problém: Chci přidat na webovou stránku reklamu (AdSence, Sklik). Stránku generuje PHP, ale při sestavování stránky nevím, jak bude výsledná stránka vysoká, tj. jak velká reklama se do ní vejde. Rád bych proto reklamu vložil pomocí JavaScriptu.

Idea je taková, že jako poslední onLoad bude funkce, která zjistí kolik je na stránce místa. Zjistí výšku DIVu který je určený pro reklamu a podle toho vloží pomocí innerHTML příslušný kód.

Ale mám dva problémy:
1. Nefunguje to, neb kód reklamy zřejmě nestačí jen vložit, ale i spustit a nevím jak.
2. Mám obavu, aby Google nebo Seznam nečertili, že s tím dělám nějaké podivné věci.

Máte s tím někdo zkušenosti? Nebo alternativní řešení?
Martin02
Profil
swisst:
Nech to vygenerovat pomocí PHP a JavaScriptem si pak jen najdi element té reklamy a zmenši ho.
swisst
Profil
Martin02:
Nech to vygenerovat pomocí PHP a JavaScriptem si pak jen najdi element té reklamy a zmenši ho
To se mi nezdá... myslím, že když si nechám od Googlu nebo Seznamu vygenerovat reklamní jednotku, tak má už daný rozměr. T bych ji maximálně ořízl - a to by nebylo vhodné.
Někde jsem viděl podobný (ale ne stejný) problém řešit tak, že reklamu takhle vygenerují a pak ji přemístí. Ale tím se dá řešit pouze umístění reklamy, nikoli její velikost.
_es
Profil
swisst:
Niekto už pre AdSense niečo také riešil: innerHTML nevypisuje obsah. Pre Sklik si skús pozrieť dokumentáciu, či také niečo umožňuje.
swisst
Profil
Díky, koukal jsem se na to... nu, přijde mi to trochu dobrodružné. Asi se té myšlenky vzdám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0