Autor Zpráva
čamo
Profil *
Naydar,
môžete mi prosím napísať stručne aký používate wysiwyg na úpravu obsahu, prípadne aké máte skúsenosti s inými?
Mám na mysli editory ako Tinymce alebo CKEditor.
Ďakujem.
jefitto44
Profil
CKEditor používam vo vlastnom CMS, aj vo WP. Jeho nevýhoda je asi to, že všade silou mocou pchá <p> elementy, ktoré často lezú na nervy
Joker
Profil
čamo:
Mám na mysli editory ako Tinymce alebo CKEditor.
Právě tyhle dva zmíněné.
čamo
Profil *
Ok díky.
Str4wberry
Profil
Používám (asi) TinyMCE (pokud je to ten výchozí ve WordPressu).

Vadí mi na něm, že různě trousí prázdné odstavce s &nbsp; a občas je problematické správně odřádkovat kolem obrázků/videa, takže po dopsání je nutná kontrola HTML.

Dobře funkční WYSIWYG editor běžící v prohlížeči jsem ještě neviděl. Fanoušek WYSIWYG editorů Yuhů před časem doporučoval Microsoft Expression Web, ale ten neběží v prohlížeči.

Před pár lety jsem se tu ptal obecně na způsob preferovaného psaní na webu: Anketa: Do čeho se Vám na webu píše nejlépe?
Chamurappi
Profil
Reaguji na čama:
Obsah u vlastních webů píšu přímo v HTML (obohaceným případně o malé zlepšováky).
WYSIWYGům moc nevěřím a logika fungování u těch nejpoužívanějších se mi nelíbí.
čamo
Profil *
Tak ešte k tomuto:
Včera som sa hral s CKEditorom a bol to fakt hrozný zážitok. Konfigurácia normálne nefungovala resp. existujú dva spôsoby z ktorých jeden(ktorý majú zdokumentovaný) nefunguje. Kopa ľudí sa ich tam pýta ako to riešiť a odpoveď žiadna.
Pri pokročilých nastaveniach prestane napr. fungovať advanced tab pre obrázky a netušíte prečo.
Páčilo sa mi na ňom kontextové menu a intuitívnejšia bola práca s tabuľkami. To majú je zase v Tinymce otrasne neintuitívne, kvôli tomu som chcel skúsiť CKE.

Jedna vec čo nechápem a je to aj u Tinymce aj u CKE, že pri vkladaní obrázku cez externý script, sa otvorí tento script v novom okne, ale po vybratí obrázku sa okno zavrie. Nie som si istý, ale mám pochybnosti o efektívnosti toho zatvárania. Ostávajú tie obrázky v keši prehliadača, alebo ich načíta znova? Network v konzole mi nič neukázal ani po vymazaní cache.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0