Autor Zpráva
PetraPP
Profil
Ahojte,
hledala jsem na internetu nějaký kloudný javascript, ale nic ohledně automatického vyplnění ceny jsem nenašla. O co mně jde.
Vyplňuji input s DPH: Cena s DPH <input type="text" name="cena_dph" value="<?echo $cena_dph;?>" size="10">

Potřebovala bych javascript, který mně automaticky vyplní druhý input ve kterém bude cena BEZ dph (21%).
Cena bez DPH <input type="text" name="cena_bez" value="<?echo $cena_bez;?>" size="10">
Pomůžete?
Keeehi
Profil
Říkáte javascript ale já spíš vidím něco jako PHP. Pokusíme se pomoct, ale bude to chtít více informací. Co přesně děláte, proč to děláte, pro koho to děláte, jací uživatelé to budou používat, jak moc to musí být bezpečné atp. Čím více napíšete tím lépe. Existuje spousta mošností které vám můžeme poradit ale nejdříve potřebujeme vědět, s čím máme tu čest.
Dan Charousek
Profil
Na to přeci není třeba javascript. Stačí jen cenu s DPH vydělit 1.21(podle daně).

echo $cena_dph; // cena s DPH
echo $cena_dph / 1.21; // cena bez DPH
bestik_63
Profil
Nehledáte něco takovéhoto:

<html>
<head>
<script>
function spocitej(element)
  {
  cena_dph = element.value;
  document.getElementById("cena_bez").value = cena_dph/1.21;
  }
</script>
</head>
<body>
<form>
    Cena s DPH : <input type="text" name="cena_dph" size="10" OnChange="spocitej(this)"><br>
    Cena bez DPH : <input type="text" name="cena_bez" size="10" id="cena_bez" >
</form>
</body>
</html>
Str4wberry
Profil
OnChange="spocitej(this)"

Přijde mi lepší počítat ihned během psaní. V novějších prohlížečích (od Exploreru 9) k tomu slouží událost oninput.
bestik_63
Profil
joj, to mi našeptávač neporadil, asi budu muset upgradovat program. Já si říkal, že mi tam ta funkce chybí :-)

Jinak ještě bych tam provedl kontrolu jestli je zadáváno číslo, ale nevím jestli je to vůbec to co dotyčná chce :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0