Autor Zpráva
snazimse
Profil
Zdravím,

stále mám často různě na webech problémy s jquery, prostě pořád to dělá nějaký problémy, bije se to jedna druhá knihovna, fakt vůbec nevím co s tím, žádné no conflict apd, věci z api jquery, nefungují vždy, jako když na stěnu hrách házíte, jak se říká, jak tohle řešit, přece nebudu prohledávat do detailu celý web, a zjišťovat, kde je nějaký problém ani nevím jak to jako odhalit, to není php,hned hláška.


Jak to řešit, web je extrémně rozsáhlý a nemohu tam, v desetitisících souborů, hledat, kde a jaký jquery, se tam zrovna načítá, když každý skript, chce něco jiného.A jak to odhalovat, když mi prostě v tom skriptu něco nefunguje? V konzoli ? Jak s tím pracovat, asi lépe debugovat?
Používat firebug, je to dobré? Nebo, jak to děláte vy? Co používáte?

Děkuji všem!
mimochodec
Profil
Desetitisíce souborů nemají chování jquery ani v nejmenším ovlivnit. Udělej si na webu pořádek. Pravděpodobně máš index.php a pak míň než 20 stránek, do kterých se pak nahrávají data z databáze. Jde o to v indexu zjistit, která z těch stránek (výrobek, kategorie výrobků, galerie, atd) se načítá a podle toho includnout odkazy na použité knihovny, případně dát odkazy až přímo do daných stránek. Jak konkrétně postupovat, to se radí těžko, když ti do toho webu nevidím.
snazimse
Profil
mimochodec:
Ano jedná se o, různé načítání scriptu, v různých souborech a rozlišných knihoven.

A já bych hlavně potřeboval vědět, jak to debugovat, když prostě, nějaký script nefunguje, nebo to zruší(naruší) jiný script.

Dá se to dělat, ve firebugu, nebo jak s tím pracovat? Abych detekoval chyby?

Děkuji!
Zechy
Profil
snazimse:
Asi to bude fungovat podobně, ale například konzole v chromu zobrazí, co vzniklo za chybu a kompletně celý stack trace, odkud dotyčný problém vzniknul. Takže tě navede třeba na chybějící závorku.
snazimse
Profil
Zechy

Jako v tom základu co má Chrome, já to mám většinou prázdné, pokud to rozkliknu.

Tak se mi to moc nezdá.
Keeehi
Profil
snazimse:
Pokud není problém, tak se samozřejmě nic nezobrazuje. Když je problém, v konzoli to svítí červeně.
snazimse
Profil
Keeehi:

To chápu, ale já myslel ,třeba syntaktické chyby, nebo vše co může nastat jako chyba, je schopný taky ukázat?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Zechyho:
Zrovna chybějící závorka je syntaktická chyba, vzniká před spuštěním celého bloku, z ní žádný stack trace nevyleze. Ale místo chyby vidět bude, to ano.


Reaguji na snazimse:
jak tohle řešit, přece nebudu prohledávat do detailu celý web
Nejlepší je vědět, co ti na webu běží a jak to funguje. Nauč se rozložit svůj web na oddělené součásti a sérií pokusů najdeš, které spolu kolidují. Zdá se, že pečeš stokrát dobrý dort a divíš se, že není chutný…

nebo vše co může nastat jako chyba, je schopný taky ukázat?
Ukáže vše, co je klasifikované jako chyba, respektive javascriptově řečeno „výjimka“. Ale jQuery je stavěné tak, že vlastní výjimky při špatných/divných vstupech obvykle nevyhazuje, akorát s nimi funguje jinak. Na jednu stranu se dá psát stručněji, protože nemusíš podmínkovat každou eventuální anomálii, na druhou stranu ztrácíš kontakt s tím, co je správné a co je (v lepším případě) zbytečné nebo (v horším případě) špatné.
snazimse
Profil
Chamurappi:

No chybu ,jsem odhalil i tak, ale musel jsem to projít, a trvá to dost dlouho.Proto bych to potřeboval pomocí debuggingu, rychle vyřešit.

Kde to přesně najdu v Google Chrome, v Konzole->JS, nebo v tom debuggeru, tam jsem scripty našel,ale je jich tam hodně a jak mám najít ten svůj co vypadá jen takhle a není externí,ale interní JS, udělal jsem tam schválně chybu, abych to dohledal v obyč javascriptu.

<script type="text/javascript">
      alert("!";
      </script>

Děkuji!
Zechy
Profil
snazimse:
Hned, co dáš F12,tak si můžeš všimnout, že budeš mít v zahlavi toho debuggeru takový červený křížek s číslem. Na ten, když klikneš, zobrazí se detaily o chybách
snazimse
Profil
Zechy:

No a není tam právě vůbec nic a chyba tam je.
_es
Profil
snazimse:
Vo Firefoxe máš „konzolu prehliadača“ a v nej riadok, kde je uvedená chyba. Po kliknutí na riadku vpravo ťa to „hodí“ na riadok súboru s chybou.
snazimse
Profil
_es, Zechy:

Ano děkuji vám funguje to, i v tom Chrome, ale je to v něm strašné nepřehledné.

Je nějaký lepší systém jak debugovat JS a JQUERY? Nebo je nejlepší to dělat pouze přes prohlížeč? Jak to děláte vy?
Keeehi
Profil
snazimse:
Jestli používáš nějakou minifikovanou verzi, tak to bude nepřehledné všude.

Jak to dělám já? Nejdůležitější je, že to nedělám skoro vůbec protože to není potřeba. Vždy se snažím mít javascriptu na stránce co nejméně a když to jde vyřešit jinak, použiju jiné řešení než to s JS. A jak psal Chamurappi, mám taky kontrolu nad tím, co do stránky vládám.
snazimse
Profil
Keeehi:
Vždy se snažím mít javascriptu na stránce co nejméně a když to jde vyřešit jinak, použiju jiné řešení než to s JS.

Tak samozřejmě souhlasím ,ale ne vždy to je žádoucí a reálné.

Jak to dělám já? Nejdůležitější je, že to nedělám skoro vůbec protože to není potřeba.

Vždycky člověk tu kontrolu nemá, když třeba dělá v cizím kódu ,rozsáhlém.
Já myslel, nějaký debugger, třeba nějakou dobrou online debug knihovnu do JS, nebo takhle , případně rozšíření do prohlížeče.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0