Autor Zpráva
Chro.
Profil
Zdravím,
dělám nijak rozsáhlou specializovanou webovou aplikaci pro úzkou skupinu uživatelů s registrací. Při přihlašování bych jim chtěl ulehčit práci a potřeboval bych, aby po zapsání nicku a mezery do inputu se tento změnil z typu text na input password a dále by se psalo heslo již s hvězdičkami. Je mi jasné, že veškeré předtím zapsané znaky se změní na hvězdičky, ale to ničemu nevadí. Po odeslání si nick a heslo rozdělím PHP skriptem podle mezery. Jak toho docílit?
ALLSSA
Profil
Chro.:
Pro rychlý přesun na následující aktivní prvek na stránce slouží TAB (popř. Shift+TAB na předchozí). Zbytečně si přiděláváš práci. Celkově mi to nepřijde jako dobrý nápad, ale pokud na tom trváš, tak odpověď je zde http://stackoverflow.com/questions/3541514/jquery-change-input-type
Corwin
Profil
ahoj, pokud si dobře vzpomínám, tak atribut [type] u inputu javascriptem změnit nelze. hlavně... co tohle má vůbec za logiku? když se chci přihlášit očekávám vždy 2 pole. do jednoho napíšu login a do druhého heslo. formulář s jedním polem by mě mátl.

jestli chceš uživateli ušetřit to jedno zmáčknutí tabulátoru / jedno kliknutí, tak můžeš odchytit stisk mezery v poli nick a jakmile se stane dáš focus do pole druhého.

jinak jestli jim chceš ulehčit práci úplně nejvíc, přidej tam checkbox "zůstat přihlášen".
mimochodec
Profil
A co třeba javascriptem pohlídat mezeru a v reakci na ni prohodit "display: none" u inputu a passwordu a přesunout focus?
Chro.
Profil
Děkuji všem odpovídajícím za radu, nápad, připomínku. Vyřešeno. Jde o aplikaci "přihlas se, vlož veledůležitá data, v rámci ochrany dat se odhlas", jak z PC, tak z mobilu, tabletu. Cca 20 uživatelů bude co se týče způsobu přihlašování samozřejmě proškoleno.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Chro.:
Kdyby bylo heslo s loginem v jednom <input>u, maličko bych se bál, že si ho nějaký prohlížeč zapamatuje a bude ho pak našeptávat. (Ale neprováděl jsem žádné pokusy.)
Mělo by jít zachytit mezeru při onkeydown a přesunout focus. Což už vlastně radí mimochodec.


Reaguji na Corwina:
pokud si dobře vzpomínám, tak atribut [type] u inputu javascriptem změnit nelze
Zdůvodnění. Pro pořádek dodávám, že v nových prohlížečích už změnit lze.
Corwin
Profil
Chamurappi:

opravdu je tomu tak, děkuji za opravu. člověk by předpokládal, že když změna typu selže v jquery tak to selže i normálně. ale opak je pravdou.
joe
Profil
Špatný nápad, co když má někdo v hesle mezeru? Co když udělá chybu a uvědomí si to až v době, kdy už píše uživatelské jméno?
Str4wberry
Profil
Nápad, že se po stisku znaku, který nemůže být ve jménu, přepne do psaní hesla, mi přijde dobrý. Akorát bych to asi také řešil spíš přes dva <input>y, mezi kterými by se přesouvalo.

Jinak jestli chcete uživatelům usnadnit vyplňování ještě víc, tak bych doporučil přidat možnost psát heslo v nezahvězdičkované podobě. Zvlášť na mobilních zařízeních je dost komplikované zadat složitější heslo bez překlepu a navíc zahvězdičkování prakticky nedává smysl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0