Autor Zpráva
Annie
Profil
Pomocí AJAXu tvořím položky v options:

$("#region").append("<option>" + d[r].native + "</option>");

a v závislosti na tom bych potřebovala dát něco podobného, co by mi v té funkci měnilo v dalším inputu placeholder měny... Ze serveru mi chodí např. Object - desc:"Czech Republic" currency:"Kč"

Měla jsem na mysli něco jako:

$("#cena").attr("<placeholder" + d[r].currency + ">");

Je to možné dělat touhle cestou a mám tam jen nějakou chybu nebo je to blbost to takhle řešit?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Annie:
mám tam jen nějakou chybu
Snažíš se přečíst atribut jménem <placeholderKč>. To moc smysl nedává. Ty chceš nastavit hodnotu atributu placeholder na něco…

nebo je to blbost to takhle řešit?
Mně přijde jako ptákovina dávat do placeholderu označení měny, pokud nechceš, aby uživatel vyplňoval měnu, ale číslo. V placeholderu má být ukázka hodnoty, ne popisek. Proto (na rozdíl od okolních popisů) mizí při vyplnění hodnoty – uživatel už příklad znát nepotřebuje, ale popisek ano.
quatzael
Profil
Annie:
Takhle to nefunguje. Když chceš pomocí jQuery nastavovat atribut, musí to byt v tomto tvaru:
  $("#cena").attr("název_atributu","hodnota"); 
Annie
Profil
S tím placeholderem - ten už tam mám od začátku a prý to nevadí.... takže to bych neřešila :)

Problém je, že i když tam dám:

$("#cena").attr("<placeholder=" + d[r].currency + ">");

tak si tak uvědomuju, že tam nějakým stylem potřebuju dát tu závislost - že ta měna bude záviset na vybraným regionu... a to právě nevím jak :/


quatzael: jenže tímhle stylem mi tam nejde nastavit přidání toho " + d[r].currency + " ze serveru.....
Radek9
Profil
Annie:
Myslíš takhle?
$("#cena").attr("placeholder", d[r].currency);

Operátor + slouží ke spojování stringů. Není to tedy " + d[r].currenty + ", ale "string1" + proměnná + "string2". Nic ti nebraní použít pouze proměnnou bez těch dvou stringů.
Annie
Profil
Ano, myslím to takhle :) Díky moc...ale pořád je tu ta otázka, že se mi tam vlastně nemůže nic vyplnit, protože tam nemám nic díky čemu by se poznalo co jsem vybrala a následně se díky tomu změnil ten placeholder...


Takže teď se placeholder vyplnil, ale jen náhodně nebo se vzal ten první nevím...
_es
Profil
Nedávaš tam aj tak niečo, čo tam nepatrí ([#2] Chamurappi, Jak přeložit placeholder v JS )?
Annie
Profil
Nene, už je to dobře - jen tam stále nemám nic co by mi udělalo, že při vybrání toho regionu se mi podle toho nastavil ten placeholder ceny... takže tam mám pořád to poslední co přijde..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0