Autor Zpráva
Camo
Profil
Zdravím,
potreboval by som poradiť s ťahaním elementov po stránke a mouseover eventom u ostatných elementov.
Problém je v tom, že keď chytím element a ťahám ho ponad nejaký iný susedný element, tak ten susedný element nereaguje na mouseover.
Ako dosiahnem, aby ten susedný element reagoval?

Našiel som takéto riešenie, ale prv než ho implementujem, tak by ma zaujímalo, či nemáte lepšie.

Ď.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Cama:
Když jsem před lety dělal drag&drop napříč rámy, používal jsem ke zjišťování, nad jakým rámem je kurzor a nad jakým elementem v dotyčném rámu, metodu document.elementFromPoint. Tenkrát ji podporoval pouze Explorer, dnes už všichni. Element, který se tahá, jsem před jejím zavoláním dočasně skryl a po něm zase zobrazil – vše se odehrává, aniž by prohlížeč stav překreslil, takže uživatel žádné bliknutí nevidí.

Krom toho nové prohlížeče znají ještě CSS vlastnost pointer-events, která s hodnotou none způsobuje, že element z pohledu myši neexistuje.
Camo
Profil
Díky. Snažím sa momentálne spojazdniť elementFromPoint ale nieje to také triviálne takže nič viac zatiaľ nenapíšem.
Camo
Profil
Kurník nedarí sa mi to vychytať. Keby sa niekomu chcelo tak som to dal na jsFiddle.
Je tam objekt sTree, ktorý pridá triede .sTree schopnosť ťahať li elementy.
Ale nedarí sa mi implementovať tú funkciu document.elementFromPoint. Urobil som ju podľa tohoto návodu ale vo výsledku sa netrafí celkom presne do elementu.
Prejaví sa to keď je dokument odscrolovaný a ťahá sa smerom dolu.
Cieľ je posunutý o pár pixelov dolu a stránka poskakuje ak je úplne na konci.
To sú presne dôvody pre ktoré som nechal triedu nestedSortable a skúšam to urobiť sám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0