Autor Zpráva
wordikk
Profil *
Dobrý den,

potřeboval bych poradit, jak upravit JS níže, tak aby vybral pouze checkboxy se jménem test[*], jelikož nyní se mi vybírají všechny, což je nevhodné pro mé využití.

HTML:
<input type="checkbox" id="selectall">
<input type="checkbox" name="test[0]" value="1">
<input type="checkbox" name="test[1]" value="1">
<input type="checkbox" name="test[2]" value="1">

JS:
$('#selectall').click(function() {
    $('input[type^="checkbox"]').attr('checked', $(this).is(":checked"));
});

Děkuji


Pardon, omlouvám se za špatný výběr sekce, pokud je to možné, prosím o přesunutí do: JavaScript
Moderátor Joker: Přesunuto z HTML do JavaScript
Keeehi
Profil
Živá ukázka
Joker
Profil
wordikk:
Ve znázorněné situaci bych si ty checkboxy seskupil pod jednu značku (významově odpovídající značka by byla <fieldset>). Podmínka se změní na všechny checkboxy uvnitř té značky, což už není problém.

Kdyby to nešlo (např. checkboxy jsou různě po stránce a mezi nimi jsou jiné checkboxy), přidal bych těm checkboxům CSS třídu a zaměřil je podle ní.

Zaměřovat checkboxy podle začátku atributu name podle mě bude jednak daleko pomalejší a jednak je nutné dávat pozor na pojmenování ostatních prvků na stránce.

Keeehi [#2]:
Z nějakého důvodu funguje jen první zaškrtnutí a odškrtnutí a pak už ne. Takhle na první pohled nevidím proč.
wordikk
Profil *
Keeehi:
Super děkuji, to je přesně to, co jsem potřeboval.

Joker:
Děkuji, na stránce právě bude více checkboxů, řešení přes css třídu mě ani nenapadlo, to by také bylo řešení.
Řešení od Keehi mi funguje i na vícenásobné zaškrtnutí/odškrtnutí
_es
Profil
wordikk:
Řešení od Keehi mi funguje i na vícenásobné zaškrtnutí/odškrtnutí
A testoval si to vo viacerých prehliadačoch?

Joker:
Z nějakého důvodu funguje jen první zaškrtnutí a odškrtnutí a pak už ne. Takhle na první pohled nevidím proč.
Asi pôjde o rozdiel medzi atribútom checked a vlastnosťou checked - tú treba nastavovať, nie atribút.
Chamurappi
Profil
Reaguji na wordikka:
Řešení od Keehi mi funguje i na vícenásobné zaškrtnutí/odškrtnutí
Tak to špatně testuješ.

$(this).is(":checked")
Krkolomné.


Reaguji na _es:
Dospěl jsem ke stejnému zjištění. Když se místo attr použije prop, chyba zmizí.
Tomáš123
Profil
Páči sa mi Jokerov návrh checkboxy zoskupiť pod <fieldset> a nejakým zaškrtávatkom vonku ich všetky zaktívniť... Chcel by som ich vybrať selektorom fieldset#nejake-id input (sám sa postarám o to, aby sa tam vyskytovalo iba to, čo má). Neviem ale, ako to zapísať do JavaScriptu (nie jQuery). Poradili by ste mi prosím?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0