Autor Zpráva
kuxa
Profil
Zdravím,
potřebuji nastavit spanu šířku (vážně, nezbláznil jsem se) JavaScriptem, jinak to nejde (získávám délku obsahu spanu a z toho to počítám). Jenže mi nejde do hlavy jak. Do atributu width (pokud vím) psát javascript nelze. Tak mě napadlo onLoad, ale to nejde použít pro span - prostě provedení JavaScriptu v atributech spanu bez zásahu uživatele. Samozřejmě bych mohl výšku nastavit až venku ze spanu pomocí getElementById(), ale protože takových spanů budu nastavovat asi 50, přijde mi pohodlnější použít this. V případě nouze takové řešení udělám.
Víte někdo jak na to? Děkuji!
juriad
Profil
Skoro stejný problém: Nefunguje mi funkce onLoad
Snažíš se dělat něco hodně podivného. Nejspíš to máš stránku špatně navrženou. Mimochodem, šírka na spanu bude ignorována, pokud nezměníš jeho display.
Máš-li chuť, napiš, k čemu to potřebuješ a nejspíš přijdeme na lepší řešení.
Chamurappi
Profil
Reaguji na kuxu:
potřebuji nastavit spanu šířku (vážně, nezbláznil jsem se) JavaScriptem
Jsi si jistý? Pokud <span>u nezměníš zobrazení na blokové, šířku ignoruje (vyjma zobrazení v Exploreru v quirku). Pokud je plovoucí nebo inline-block, měl by mít (výchozí) šířku podle obsahu, což ti nevyhovuje proč? Nebo takhle – co je cílem celého snažení?

ale protože takových spanů budu nastavovat asi 50, přijde mi pohodlnější použít this
Ale <span> samovolně žádnou událost nevyvolává. Můžeš elementy projít cyklem, ne?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0